تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520079 تاریخ : 1399/07/02-15:54:43
,25,
بازدهی 339 درصدی سهام فملی از ابتدای سال 99

مدیر امور سهام، سرمایه گذاری و مجامع شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد

بازدهی 339 درصدی سهام فملی از ابتدای سال 99

«عبدالرضا برهانی نژاد»، با بیان این که عملکرد شرکت در سال های اخیر همواره در حال رشد و ثبت رکوردهای تاریخی بوده و این روند به مدد تلاش ها و توجهات دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت مس در حال تکرار است، گفت: در حال حاضر بازدهی فملی از ابتدای سال جاری 339 درصد و ارزش بازار آن 3.130.218 میلیارد ریال ( معادل 313.000 میلیارد تومان) است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شرکت ملی صنایع مس ایران، مدیر امور سهام، سرمایه گذاری و مجامع شرکت مس با اشاره به این که اگر نرخ تسعیر دلار را معادل 22.000 تومان در نظر بگیریم، ارزش بازار شرکت ملی صنایع مس ایران در حال حاضر معادل 14 میلیارد دلار است، افزود: همچنین این شرکت در میان 50 شرکت فعال بورس رتبه سوم را دارد. درواقع ارزش بازار فملی در 4 مردادماه جاری به رقم 379.000 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش بازار تاریخی این شرکت بوده است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر سهام شرکت ملی صنایع مس ایران از دید بلندمدت یکی از بنیادی ترین سهام های موجود در بازار بورس اوراق بهادار است و به عنوان یک سهم کم ریسک می تواند پشتوانه خوبی برای پرتفوی اهالی بازار سرمایه باشد.

برهانی نژاد همچنین به برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مس در 31 تیرماه 1399 اشاره کرد و افزود: پیرو مذاکراتی که در این مجمع مطرح شد، شرکت مس درحال تهیه طرح توجیهی افزایش سرمایه از محل سود انباشته است که انشاالله به زودی جزئیات آن (طبق مقررات) برای سهامداران محترم و اهالی بازار سرمایه اطلاع رسانی خواهد شد.

آینده فملی روشن است

مدیر امور سهام، سرمایه گذاری و مجامع شرکت مس با اشاره به این که قیمت سهام هر شرکتی به عوامل متعددی بستگی دارد، گفت: از جمله عواملی که شاید بتوان آنها را عصاره عوامل مهم تاثیرگذار بر قیمت سهام به حساب آورد، عبارت از وضعیت تولید، فروش و توسعه هر شرکتی است؛ چراکه سایر عوامل نیز به نوعی در این عوامل سه گانه مستتر هستند.

برهانی نژاد ادامه داد: درمورد وضعیت فروش شرکت قابل ذکر است که در سال 1398 ارزش ریالی فروش با افزایش 122 درصدی به رقمی بیش از 22.400 میلیارد تومان رسید و این درحالی بود که در سال 1398 متوسط نرخ LME به 5.904 دلار بر تن ( 6.9 درصد کمتر از میانگین آن در سال 1397 ) رسید.

وی درمورد وضعیت تولید شرکت ملی صنایع مس ایران نیز گفت: در سال 1398 در سه حوزه تولید مس کاتدی، کنسانتره مس و کنسانتره مولیبدن به ترتیب به میزان 250.133 تن، 1.180.124 تن و 8.210 تن، رکورد تولید از زمان راه اندازی شرکت تا پایان سال 1398 شکسته است.

برهانی نژاد با بیان این که در حوزه توسعه، شرکت ملی صنایع مس ایران طی سال 1398 تعداد 11 پروژه به بهره برداری رسانده است، گفت: برخی از مهمترین این پروژه ها احداث کارخانه اسید سولفوریک خاتون آباد با ظرفیت 600 هزار تن در سال، توسعه و افزایش ظرفیت کوره فلش ذوب خاتون آباد و احداث کارخانه اکسیژن ذوب مس خاتون آباد هستند.

وی اظهار داشت: مجموعه عوامل مذکور و همچنین چشم انداز آن ها در بودجه سال 1399، روزهای خوشی را برای سهامداران شرکت ملی صنایع مس ایران نوید می دهد.

مدیر امور سهام، سرمایه گذاری و مجامع شرکت مس با اشاره به نوسان های بازار سرمایه گفت: افت و خیز قیمت، ویژگی ذاتی هر سهمی است. سرمایه گذاری در سهام، جزو سرمایه گذاری های بدون ریسک نیست و کسانی که در بازار سرمایه فعالیت می کنند، از این مقوله به خوبی آگاه هستند. آن چه که مهم است و سهامداران به آن اهمیت می دهند، سودآور بودن عملیات جاری شرکت و همچنین سودآور بودن عملیات آن در چشم انداز آتی است ؛ چیزی که در عملیات شرکت ملی صنایع مس ایران به روشنی وجود دارد و قابل پیش بینی است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران