جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 446319 تاریخ : 1397/10/29-11:43:24
,17,13,
بازار میوه عید آرام خواهد بود/کیوی هزارتومان گران شد

بازار میوه عید آرام خواهد بود/کیوی هزارتومان گران شد

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه بازار میوه شب عید آرام خواهد بود، گفت: تولید مرکبات در سال‌جاری وضعیت مطلوبی دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، اسدالله کارگر وضعیت بازار میوه را مطلوب اعلام کرد و اظهارداشت: بازار میوه تا شب عید همین روند را طی خواهد کرد.

وی درباره مباحث مطرح شده مبنی بر کمبود سیب درختی افزود: ما در ماه های مرداد و شهریور کمبود این میوه را اعلام کرده بودیم و مکاتباتی نیز در این زمینه انجام داده بودیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه زمینه عرضه کیوی اخیرا در پی افزایش تقاضا برای این محصول کاهش یافته است، افزود: قیمت کیوی طی روزهای اخیر حدود 1000 تا 1300 تومان افزایش یافته است.

کارگر با اشاره به جو روانی راه افتاده در زمینه کمبود و گرانی سیب درختی، گفت: نسبت مصرف مرکبات و سیب درختی در ایام عید 70 به 30 است بنابراین به راحتی می توان این مساله را مدیریت کرد و جای هیچگونه نگرانی برای ایام عید نیست.

وی اضافه کرد: هم اکنون مردم ما مصرف بهینه را یاد گرفته اند و دیگر مثل قدیم نیست که میوه ها را بخرند، انبار کنند و دور بریزند ضمن اینکه خیلی از مردم ایام عید را در مسافرت سپری می کنند و نیازی به خرید میوه زیاد ندارند.

کارگر با بیان اینکه  تولید مرکبات در سالجاری نسبت به سال گذشته عالی و فراوان است، افزود: قیمت این محصولات نیز نسبت به محصولات دیگر و نسبت به مدت مشابه سال قبل بسیار مطلوب است.

وی اضافه کرد: درحال حاضر قیمت هرکیلوگرم موز در میدان مرکزی میوه و تره بار بین 9500 تا 11 هزار تومان و نوع ممتاز آن 12 هزارتومان است،  همچنین قیمت کیوی بین 4 تا 6 هزار تومان و نوع ممتاز آن کیلویی 9 هزارتومان است، سیب لبنانی قرمز بین 3 تا 6 هزار تومان و نوع ممتاز آن 9 هزارتومان، سیب لبنانی زرد 6 تا 7 هزارتومان و نوع ممتاز آن 9 هزارتومان است.پرتقال جنوب بین 5 تا 7 هزارتومان و نوع ممتاز آن 9 هزارتومان، پرتقال شمال 1500 تا 2000 تومان و نوع ممتاز آن 3000 تومان، نارنگی انشو 3 تا 4 هزارتومان و نوع ممتاز آن 6 هزارتومان، نارنگی بندری 7 تا 9 هزارتومان و نوع ممتاز آن 13 هزارتومان و نارنگی بذر پاکستانی 2 تا 3 هزارتومان و نوع ممتاز آن 5500 تومان است.

 در سالجاری تولید سیب درختی به دلیل سرمازدگی حدود 40 درصد کاهش یافته است. با این وجود، طبق اعلام وزارت جهاد کشاورزی امسال میزان تولید سیب درختی در کشور حدود 3 میلیون و 200 هزارتن و کاملا پاسخگوی نیاز داخل است. وزارت جهاد کشاورزی دلیل افزایش قیمت سیب درختی را در سالجاری افزایش هزینه تمام شده تولید اعلام کرده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران