جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522954 تاریخ : 1399/09/09-15:21:49
,17,
بازار مرغ را از دست دلالان و واسطه ها در بخش عمده فروشی خارج کردیم

بازار مرغ را از دست دلالان و واسطه ها در بخش عمده فروشی خارج کردیم

وزیر جهادکشاورزی گفت: از روز دوشنبه هفته گذشته وزارت جهاد کشاورزی با همکاری وزارت صمت به بازار ورود و مرغ گرم و منجمد سالم با کیفیت را وارد بازار کرد، تقریبا می توان گفت که بازار را از دست دلالان و واسطه ها در بخش عمده فروشی، درآوردیم.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از ایسنا، کاظم خاوازی در حاشیه نشست بررسی علل افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ اظهار کرد: عوامل تاثیرگذار بر قیمت مرغ، تخم مرغ و مواد پروتئینی در این نشست، مورد آسیب شناسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت.به همه دستگاه های ذیربط، تکالیفی داده شد تا همه همکاران در وزارتخانه های صمت، جهاد کشاورزی و بانک مرکزی، گمرک و سازمان بنادر دست به دست هم دهند و قیمت محصولات پروتئینی را کنترل کنند تا مردم در این باره نگرانی نداشته باشند.

وی با اشاره به دستور رئیس جمهوری به دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و صنعت برای کنترل بازار مرغ، تصریح کرد: از روز دوشنبه، وزارت جهاد کشاورزی با همکاری وزارت صمت به بازار ورود و مرغ گرم و منجمد سالم با کیفیت را وارد بازار کرد، تقریبا می توان گفت که بازار را از دست دلالان و واسطه ها در بخش عمده فروشی، درآوردیم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت مرغ را که در بازار میدان بهمن حدود 35 هزار تومان بود، طی روزهای شنبه و پنجشنبه گذشته به 18 هزار و 500 تومان رساندیم، همچنین همکاران وزارت صمت نیز نظارت خود را بر خرده فروشی ها شروع کردند.

بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، وی با ابراز امیدواری نسبت به تثبیت این بازار افزود: وضعیت کمبود نهاده ها را نیز به شدت پیگیری می کنیم تا همه واحدهای تولیدی، نهاده در اختیار داشته باشند.

وی به ایجاد صف های طویل مردم در روزهای نخست فروش مرغ در میدان بهمن اشاره کرد و گفت: با توزیع مرغ در میادین میوه و تره بار، صف های خرید در خرده فروشی ها برداشته شد.

خاوازی ادامه داد: هم اکنون استارتاپ های بزرگ نیز به این موضوع ورود پیدا کردند تا مرغ و مواد پروتئینی را در درب منزل در اختیار خانواده ها قرار دهند.

وی اضافه کرد: از امروز مرغ گرم و منجمد در اختیار همه فروشگاه های زنجیره ای بزرگ، چون رفاه، اتکا، سپه و شهروند قرار می گیرد تا صف خرید ایجاد نشود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران