صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520885 تاریخ : 1399/07/15-17:19:36
,17,4,
بازار سهام تکنولوژی مانند حباب دات کام شده است

یکی از بزرگترین سرمایه گذاران سیلسکون ولی:

بازار سهام تکنولوژی مانند حباب دات کام شده است

یکی از بزرگترین سرمایه گذاران سیلسکون ولی می گوید: رشد قدرتمند سهام بخش تکنولوژی مانند رشد شدید سهام تکنولوژی در سال 1999 است که در نهایت منجر به ترکیدن حباب موسوم به دات کام شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از راشاتودی، بیل گرلی یکی از بزرگترین سرمایه گذاران سیلسکون ولی، می گوید: رشد قدرتمند سهام بخش تکنولوژی از مقادیر پایین ماه مارس، مانند رشد شدید سهام تکنولوژی در سال 1999 است که در نهایت منجر به ترکیدن حباب موسوم به دات کام شد.

گرلی در مصاحبه با سی ان بی سی گفت: امروز بازار سهام یک ماهیت خیالی پیدا کرده است. افراد خواهان سرمایه گذاری با ریسک بالا هستند، آنها در مورد پروژه هایی هیجان زده می شوند که شاید 5 تا 10 سال دیگر اجرا شوند. ما از سال 99 تا کنون شاهد چنین وضعیتی نبودیم.

او اضافه کرد: من واقعاً نمی دانم چه اتفاقی افتاده و یا چه زنجیره ای از اتفاقات منجر به این وضعیت شده است اما بازار سهام تکنولوژی از هر زمان دیگری تخیلی تر شده است.

سرمایه گذاران دیگری هم از این نگرانی سخن گفته اند. میلیاردر معروف، استنلی دراکنمیلر، در ماه سپتامبر گفت: بازار در وضعیت موجی از جنون قرار دارد.

یک اقتصاددان معروف دیگر، دیوید روزنبرگ، اشاره کرد حبابی شدن سهام شرکت ارائه کننده خدمات ابری، اسنوفلیک، و رشد 165 درصدی آن در اولین روز عرضه، او را به یاد جنون سرمایه گذاران در جریان حباب دات کام انداخته است.

ماه گذشته بانک بارکلیز در یادداشتی به سرمایه گذاران گفت: ارزش گذاری سهام در بالاترین سطح خود از سال 2000 تا کنون قرار دارد. او ارزش گذاری خود از گروه فانگ (فیسبوک، اپل، آمازون، ماکروسافت و گوگل) را کاهش داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران