جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 446764 تاریخ : 1397/11/02-16:34:42
,8,
بازار سرمایه، شفاف ترین نهاد اقتصادی کشور

نماینده خانه ملت عنوان کرد:

بازار سرمایه، شفاف ترین نهاد اقتصادی کشور

با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تشدید تحریم ها در سال آینده ،بازار سرمایه، بورس کالا و بورس انرژی می توانند تکیه گاه مطمئنی برای اقتصادکشور باشند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، علی ابراهیمی، نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن بیان مطلب فوق گفت: در شرایط فعلی اقتصاد و با توجه به تنگناهای مختلف، بهره گیری از ‌اوراق تأمین مالی ابزار کارآمدی برای باز کردن فضای اقتصادی کشور است.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بهره گیری از اوراق تامبن مالی به نفع فعالان اقتصادی خواهد بود و به ارتقای جایگاه بازار سرمایه نیز منجر می شود، افزود: هرچند در بودجه 98  عرضه نفت در بورس و انتشار اوراق مالی اسلامی و سایر ابزار های مالی دیده شده است اما با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید از ظرفیت های بازار سرمایه بیشتر استفاده شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس، با بیان اینکه بازار سرمایه شفاف ترین بازار در اقتصاد کشور به شمار می رود، گفت: شفافیت درمعاملات بازار سرمایه و اعتبار این نهاد اقتصادی می تواند در تامین مالی به دولت کمک بسزایی کند.

ابراهیمی تصریح کرد: ابزارهای نوین بسیاری در بازار سرمایه وجود دارد که می تواند اثرگذاری بسیار خوبی در روند فعالیت این بازار داشته باشد. به طور کلی ابزارهای مالی بورس این قابلیت را دارد که سرمایه گذاران بسیاری را به سمت این بازار جذب کند.

این نماینده ادامه داد: اگرچه در بودجه 98 شاهد آن هستیم که نقش بازار سرمایه نسبت به سنوات گذشته بیشتر شده اما انتظار این بود که نگاه بودجه سال آینده  به بازار سرمایه بیشتر و پررنگ تر باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 222
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران