سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 353981 تاریخ : 1397/05/19-13:44:57
,17,6,
بازار خودرو به بازاری برای جبران افت ارزش سرمایه تبدیل شده است

بازار خودرو به بازاری برای جبران افت ارزش سرمایه تبدیل شده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در شرایط کنونی که مشکلات هر روز در حال افزایش است باید شرایط داخلی را برای تولیدکنندگان تسهیل کرد و در این امر تردیدی وجود ندارد. چنانچه بخواهیم اوضاع را خودمان برای خودمان سخت تر کنیم مشکلات نیز روز به روز بیشتر خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در شرایط کنونی که مشکلات هر روز در حال افزایش است باید شرایط داخلی را برای تولیدکنندگان تسهیل کرد و در این امر تردیدی وجود ندارد. چنانچه بخواهیم اوضاع را خودمان برای خودمان سخت تر کنیم مشکلات نیز روز به روز بیشتر خواهد شد.

رامین نورقلی پور اظهار داشت : متاسفانه شاهد سخت تر شدن بروکراسی و پیچیده تر شدن کارها و در کل افزایش مشکلات در داخل کشور هستیم که این امر کار را برای تولید کنندگان و سرمایه گذاران بسیار سخت می کند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد : نوسان در بازار بسیار شدید است و ثباتی در بازار وجود ندارد همچنین قطعه سازان از گذشته نیز با چالش های بسیار عمده برای تامین مواد اولیه و برخی از تجهیزات از یک سو و عرضه قطعه به خودروساز و تامین نقدینگی از سوی دیگر مواجه بوده اند که همه این مسائل در حال پیچیده تر شدن است و وضعیت را برای قطعه سازان به عنوان بازوی تولید خودرو در کشور سخت تر می کند.

وی افزود : چاره کار گشایش وضعیت اقتصادی است که قطعا بخشی از این موضوع در اختیار خودمان است و نیاز است که ما دیپلماسی خود را در این جهت گسترش دهیم تا از تاثیرات تحریم ها کاسته شود.

نورقلی پور در خصوص واردات خودرو با ارز دولتی تاکید کرد : واردات خودرو با ارز دولتی موجب تغییرات قیمتی بازار خودرو نبود و چنانچه بازار روند طبیعی خود را طی می کرد مانند گذشته هیچگونه مشکلی پیش نمی آمد البته در کنار مدیریت های ضعیف و عدم نظارتی که در داخل کشور وجود داشت، مسائل بین المللی نیز خیلی در این موضوع دخیل بود.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود : سیاست هایی که توسط دولت و مجلس ارائه شد باعث ایجاد فضای شدیدا رانتی در کشور شد که در این موضوع همه عوامل مقصر هستند و در حال حاضر این فضای رانتی در حال تشدید است و فضای حاکم به نفع کسانی است که به دنبال سوء استفاده از این فضای رانتی هستند.

وی در ادامه بیان داشت : رانت های بسیار شدید و تفاوت های زیاد بین قیمت کارخانه و بازار خودروها را شاهد هستیم و بازار خودرو به بازاری برای جبران افت ارزش سرمایه تبدیل شده است.

وی خاطر نشان کرد : عدم نظارت یکی از عوامل ایجاد شرایط فعلی و یک عامل ثانویه است و تاثیر اصلی را سقوط ارزش پول ملی در این جریانات داشت و مقصر اصلی دولت و مجلس بودند که مردم را به سمت بازار خودرو سوق دادند و تصمیم گیران کلان ملی عامل اصلی اتفاقات اخیر هستند.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 211
رمزت رو فریاد بزن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه