صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518834 تاریخ : 1399/06/12-17:51:39
,17,
بازار تخم مرغ زیر ذره بین بازرسان/ نظارت بر بازار تشدید می شود

بازار تخم مرغ زیر ذره بین بازرسان/ نظارت بر بازار تشدید می شود

عملکرد بازرسی و نظارت سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استانها در پنج ماهه اول امسال در خصوص تنظیم بازار کالای مرغ و تخم مرغ اعلام شد که بر این اساس تعداد بازرسی های انجام شده در این مدت مجموعا 77 هزار و 439 مورد بوده است.

به گزارش بانک و صنعت، بنابراین گزارش و با توجه به تشدید بازرسی های مرتبط با این اقلام کالایی که از ابتدای امسال در چندین مرحله به عنوان اولویت بازرسی تعیین شده بودند؛ تعداد کل پرونده های متشکله برای تخلفات مرتبط با عرضه مرغ و تخم مرغ در سراسر کشور 4 هزار و 813 مورد بوده است.

ارزش ریالی کل پرونده های متشکله و برگه های گزارش بازرسی در 5 ماهه نخست امسال بالغ بر 3 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده است.

در گزارش ارائه شده از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، تعداد بازرسی گوشت مرغ در پنج ماهه نخست امسال، 48 هزار و 409 مورد بوده و در همین راستا برای 2 هزار 670 واحد صنفی متخلف، برگه گزارش بازرسی به ارزش ریالی بالغ بر 2 میلیارد و 400 میلیون تومان تنظیم شده است.

همچنین در این بازه زمانی تعداد بازرسی های انجام شده در خصوص کالای تخم مرغ 29 هزار 30 مورد بوده و برای 2 هزار 143 متخلف صنفی، گزارش بازرسی به ارزش ریالی حدود یک میلیارد و سیصد میلیون تومان تنظیم و به مرجع رسیدگی کننده ارسال شده است.

لازم به توضیح است؛ روند نظارتی و تشدید بازرسی ها روی اقلام کالایی مرغ و تخم مرغ در ایام پیش روی در سراسر کشور ادامه دارد و همزمان با گزارشات مردمی از طریق تلفن 124، در اسرع وقت به تخلفات صنفی مرتبط رسیدگی و اعمال قانون می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران