جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 447509 تاریخ : 1397/11/09-11:53:33
,5,
ایمن سازی بخشی از خط لوله انتقال نفت خام پایطاق- کرمانشاه

ایمن سازی بخشی از خط لوله انتقال نفت خام پایطاق- کرمانشاه

عملیات ایمن سازی و تعویض بخشی از خط لوله انتقال نفت خام پایطاق کرمانشاه با موفقیت انجام شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، منطقه غرب رئیس نگهداری و تعمیرات خط اعلام کرد: عملیات یاد شده به منظور ایمن سازی و پایداری عملیات انتقال مواد نفتی در دستور کار قرار گرفت.

مهندس بهزاد خدادوست افزود: در ادامه عملیات ترمیم نقاط خوردگی خط لوله 8 اینچ انتقال نفت خام نفت شهر- کرمانشاه، بر اساس اعلام نتایج اولیه پیگرانی هوشمند، یک مورد فرورفتگی با عمق بیش از 60 درصد بر روی خط لوله یاد شده در کیلومتر 190 شناسایی شد.

وی با بیان این مطلب که؛ ترمیم این بخش از خط به دلیل تقاطع با بزرگراه کربلا دارای اهمیت و حساسیت بسیار بالایی بود؛  عنوان کرد: در این راستا، پس از انجام هماهنگی های لازم با اداره راه و شهرسازی استان کرمانشاه و پلیس راهور، عملیات تعمیر پس از شناسایی دقیق محل و حفاری بر روی لوله آغاز شد.

مهندس خدادوست گفت: با برنامه ریزی های لازم با ستاد و توقف از پیش تعیین شده خط، عملیات قطع و وصل خط و ترمیم نقطه فرو رفته انجام شد.

وی تصریح کرد: در این راستا با انجام تخلیه معکوس، 40 هزار لیتر مواد نفتی از خط به مرکز انتقال نفت پایطاق انتقال یافت. همچنین 30 هزار لیتر مواد نیز از طریق لاین بالانس والو کیلومتر 187 تخلیه شد.

رئیس واحد نگهداری و تعمیرات خط منطقه غرب افزود: همزمان با تخلیه خط، خاکبرداری و برداشتن دال بتنی روی پل احداث شده انجام شد.

خدادوست یادآور شد: برای کنترل ترافیک جاده ای و ارتقای ایمنی در زمان انجام عملیات، با هماهنگی پلیس راهور و همکاری واحد HSE منطقه اقدامات لازم صورت گرفت.

وی تصریح کرد: در ادامه عملیات با انجام برشکاری و جوشکاری دو سر لوله 8 اینچ با جایگزینی یک قطعه لوله به طول 84 سانتی متر، قطعه معیوب در این محدوده از مسیر حذف شد و در پایان عملیات، واحد مهندسی خوردگی نسبت به اعمال پوشش محل تعویض شده خط اقدام کرد.

وی اظهار داشت:  این عملیات با رعایت کامل مسایل ایمنی و زیست محیطی و بدون هیچ ریخت و پاش مواد نفتی در مدت زمان 5 ساعت به اتمام رسید. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 208
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران