جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519195 تاریخ : 1399/06/19-11:07:44
,11,
ایرلاین ها تخلفات کرونایی را تکرار کنند نامشان اعلام می شود

رییس سازمان هواپیمایی؛

ایرلاین ها تخلفات کرونایی را تکرار کنند نامشان اعلام می شود

رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: دو شرکت هواپیمایی به دلیل عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی اخطار گرفتند که در صورت تخلف مجدد نام آنها رسانه ای می شود.

به گزارش بانک و صنعت، تورج دهقانی زنگنه به منظور نظارت بر عملکرد شرکت های هواپیمایی برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی داخل پروازها، صبح امروز به صورت سرزده از دو هواپیمای درحال پرواز بازدید کرد.

وی بعد از این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: اخطار به شرکت های هواپیمایی را شروع کردیم و تاکنون به دو شرکت هواپیمایی به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در داخل پروازها مجوز پرواز ندادیم.

رییس سازمان هواپیمایی هشدار داد: اگر تخلف این شرکت هواپیمایی در عدم فاصله گذاری در داخل هواپیما ادامه پیدا کند نام این ایرلاین را اعلام می کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: سازمان هواپیمایی دستورالعملی با نام 1900 تهیه کرده و به همه شرکت های هواپیمایی ابلاغ شده است که موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند، داخل هواپیما نیز فرم نظر سنجی گذاشته است و مسافران می توانند موارد تخلف را فورا از داخل پرواز به سازمان هواپیمایی اطلاع دهند.

زنگنه درباره موضوع تهویه هواپیما که بسیاری از کارشناسان به دلیل میانگین بالای سن ناوگان هوایی آن را فاقد کارکرد می دانند، گفت: بحث تهویه هوا هر سه دقیقه یکبار مطرح نیست بلکه در هواپیما مدام تهویه انجام می شود و این موضوع را میتوانید از تفاوت دمای بیرون و داخل هواپیما تشخیص دهید.

رئیس سازمان هواپیمایی گفت: ضمن اینکه دستور داده شده است که زمانی که هواپیما روی زمین است از موتور کمکی APU استفاده شود که تهویه را روی زمین هم انجام می دهد و قبل از اینکه موتورها خاموش شوند باید این موتور کمکی روشن شود و در هنگام تاکسی کردن هواپیما و پیاده شدن مسافر نیز این تهویه باید روشن باشد.

وی درباره آخرین وضعیت ناوبری فرودگاه ماهشهر، گفت: شبهه ای ایجاد شده بود مبنی بر این که فرودگاه ماهشهر ایمنی ندارد، در نتیجه صحبتی با وزیر راه و شهرسازی و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران داشتیم و پس از تعطیلی چند ساعته فرودگاه مقرر شد، شرکت فرودگاه ها مسؤولیت فرودگاه عسلویه و ماهشهر را بپذیرد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: مسؤولیت ناوبری فرودگاه ماهشهر برعهده شرکت فرودگاه ها است و دیگر فرودگاه های این حوزه نیز برای آن تصمیم گیری می شود.

وی درباره پروازهای ترکیه، گفت: کشور ترکیه چندین بار برای برقراری پرواز اعلام امادگی کرده اما پرواز را کنسل کرده است. با مجلس و وزارت امور خارجه هم جلساتی داشتیم تا با رایزنی با ترکیه مشکل حل شود و ترکیش ایرلاین پروازهای خود را به ایران از سر بگیرد، اما هنوز برای پروازهای ترکیه خبر قطعی نمی دهیم و بهتر است مردم فعلا بلیت پروازهای ترکیه را خریداری نکنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 182
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران