صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518822 تاریخ : 1399/06/12-16:32:43
,15,
ایران یک رتبه تا تبدیل شدن به رگولاتوری نسل 4 فاصله دارد

یک مقام مسئول در رگولاتوری:

ایران یک رتبه تا تبدیل شدن به رگولاتوری نسل 4 فاصله دارد

مدیرکل دفتر سازمانهای تخصصی بین المللی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: طبق آخرین رتبه بندی اتحادیه جهانی مخابرات (ITU)، ایران یک رتبه تا تبدیل شدن به نسل 4 رگولاتوری فاصله دارد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از رگولاتوری، علیرضا درویشی گفت: براساس آخرین امتیازبندی اتحادیه بین المللی ارتباطات (ITU) در سال 2019، رگولاتوری ایران رتبه 65 و امتیاز 84 را کسب کرده است؛ مقایسه این رتبه بندی با سال 2018 که رتبه رگولاتوری ایران 75 و امتیاز آن 82 بود، نشان می دهد ایران دو امتیاز و 10 رتبه ارتقا یافته است.

وی درباره شاخص های این رتبه بندی گفت: اتحادیه بین المللی ارتباطات، رگولاتوری کشورهای عضو اتحادیه را با 50 گویه در قالب چهار دسته بندی شامل مسایل رقابتی، نظام رگولاتوری، اختیارات و وظایف، بررسی و ارزیابی کرده و براساس امتیازهای به دست آمده رگولاتوری کشورها را رتبه بندی می کند.

درویشی با اشاره به اینکه براساس این رتبه بندی، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی توانسته است امتیاز نسل سوم رگولاتوری را کسب کند، اظهار کرد: رگولاتوری ایران تنها یک نمره تا تبدیل شدن به رگولاتوری نسل چهار فاصله دارد که امیدواریم با تداوم ارتباط نزدیک با سازمان های تخصصی بین المللی و اجرای مجموعه کاملی از برنامه های کاربردی و عملیاتی، ایران بتواند نسل چهارم رگولاتوری را کسب کند.

وی درباره تفاوت نسل سه و چهار رگولاتوری عنوان کرد: رگولاتوری نسل سوم به امکان سرمایه گذاری، نوآوری و دسترسی در حوزه ICT، تمرکز دوگانه بر تحریک رقابت در ارایه خدمات و محتوا و حفاظت از حقوق مصرف کننده توجه دارد و هدایت بازار به نظام های مقرراتی سازگارتر و رقابتی تر را دنبال می کند؛ در حالی که در رگولاتوری نسل چهارم، حفاظت از منافع مصرف کنندگان، بازارهای باز و پیشرفت در سرمایه گذاری مطابق با اهداف اجتماعی و اقتصادی، ایجاد مقررات یکپارچه براساس سیاست های اقتصادی و اجتماعی در سطح ملی، مد نظر است.

مدیرکل دفتر سازمانهای تخصصی بین المللی رگولاتوری تبدیل شدن به رگولاتوری نسل چهارم را از برنامه های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دانست و افزود: ارتقای رگولاتوری کشوری از یک نسل به نسل بالاتر نشان می دهد که آن رگولاتوری از نظر انجام وظایف، مقررات گذاری، ساختار و ... پیشرفت کرده است و در جهت بهبود بازار این حوزه قدم بر می دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران