از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 251647 تاریخ : 1395/09/23-19:32:02
,5,17,20,
ایران و روسیه تفاهمنامه گازی امضا کردند

پس از امضای تفاهمنامه نفتی؛

ایران و روسیه تفاهمنامه گازی امضا کردند

شرکت ملی گاز ایران و شرکت گازپروم روسیه امروز( سه شنبه) در حضور دبیرایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه و وزیر انرژی روسیه تفاهم‎نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و الکساندر مدودوف معاون مدیرعامل شرکت گازپروم امروز (سه شنبه) در حضور محمود واعظی و الکساندر نواک این تفاهمنامه همکاری را امضا کردند.

هیاتی 30 نفره از شرکت گازپروم روسیه دی‎ماه پارسال در سطوح مدیریتی و کارشناسی به سرپرستی معاون مدیرعامل این شرکت به ایران آمد و نخستین نشست همکاری شرکت ملی گاز ایران با این شرکت برگزار شد.

به دلیل گسترده بودن حوزه های کاری صنعت گاز در طول این مذاکرات تصمیم گرفته شد پنج کارگروه تعریف شود، این کارگروه‌ها در بخش تجارت گاز، تحقیق و توسعه، تولید و اجرای پروژه های مشترک، کاربری گاز و... تعریف و در قالب آن مذاکراتی انجام شد.

در این نشست، طرح‌های آماده سرمایه گذاری در ایران تشریح و اعلام شد که ایران برای بخش‌های زیرساختی و اصلی خود در شرکت ملی گاز آمادگی جذب بیش از 62میلیارد دلار سرمایه گذاری را در سال‌های آینده دارد.

با گذشت بیش از یک سال از برگزاری نخستین جلسه هماهنگی و تشکیل کارگروه‌های تخصصی شرکت ملی گاز ایران و شرکت گازپروم، امروز تفاهمنامه همکاری براساس نتیجه جلسه های کارشناسی اعضای کارگروه‌ها میان حمیدرضا عراقی و الکساندر مدودوف امضا شد.

شرکت نفت مناطق مرکزی نفت ایران و گازپروم نفت روسیه نیز امروز صبح تفاهمنامه مطالعه 2 میدان نفتی چنگوله و چشمه خوش در غرب کشور را امضا کردند.
سلبعلی کریمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی و «الکساندر دوک اوف» مدیرعامل شرکت گازپروم نفت روسیه این تفاهمنامه مطالعاتی را امضا کردند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران