سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 488357 تاریخ : 1398/05/03-13:57:31
,5,
ایران مصمم به همکاری با چین در زمینه آب و انرژی

اردکانیان در دیدار با سفیر جدید چین مطرح کرد؛

ایران مصمم به همکاری با چین در زمینه آب و انرژی

وزیر نیرو گفت: ایران در زمینه آب و انرژی مصمم به توسعه همکاری‌های خود با شرکت‌های چینی است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، رضا اردکانیان وزیر نیرو با اشاره به اراده رهبران ایران و چین برای تحکیم و توسعه روابط میان دو کشور، گفت: در زمینه آب و انرژی مصمم به توسعه همکاری‌های خود با شرکت‌های چینی هستیم تا ضمن رفع نیاز‌های داخلی بتوانیم حضور مشترک مناسبی در بازار کشور‌های منطقه داشته باشیم.

وی با اشاره به نتایج مذاکرات سران 2 کشور، بر عزم جدی وزارت نیرو برای توسعه همکاری‌های 2 طرف به ویژه در زمینه تکمیل طرح‌های مشترک و همکاری در پروژه‌های آب و برق در کشور‌های ثالث تاکید کرد که این مهم مورد استقبال سفیر چین قرار گرفت.

اردکانیان ضمن تشریح دستاورد‌های صنعت آب و برق در ایران، تاکید کرد: در کنار دستاورد‌های داخلی وزارت نیرو در تلاش برای ارتقای همکاری‌های صنعت برق در منطقه هستیم.

کمبود برق در مناطقی همچون عراق، لبنان و یمن

چانگ هووآ، سفیر جدید جمهوری خلق چین نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه کشورش قاطعانه با یکجانبه‌گرایی آمریکا مخالف است، ادامه داد: با وجود مشکلات موجود در این زمینه در تلاش برای حفظ همکاری و توسعه روابط تجاری خود با ایران هستیم.

وی با اشاره به اینکه سالیان متمادی در کشور‌های خاورمیانه فعالیت داشته است، گفت: در مناطقی همچون عراق، لبنان و یمن مشکل کمبود برق کاملا مشهود است، ولی صنعت برق و تولید انرژی در ایران دارای شرایط بسیار خوبی است؛ لذا شرکت‌های چینی آماده تداوم همکاری‌های خود با شرکت‌های ایرانی در زمینه آب و انرژی هستند.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 153
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه