صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521220 تاریخ : 1399/07/22-11:06:26
,10028,10029,
ایران در مدت 50 روز به مرحله صادرات اقلام مقابله با کرونا رسید

وزیر بهداشت:

ایران در مدت 50 روز به مرحله صادرات اقلام مقابله با کرونا رسید

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در 50 روز ایران توانست مواد مورد نیاز برای مقابله با کرونا را تولید و حتی صادر کند، گفت: ایران در تحریم با دست های بسته در این اقیانوس بلا شنا کرد.

به گزارش بانک و صنعت، سعید نمکی امروز (سه شنبه) در مراسم اهدای 141 دستگاه کمک تنفسی ویژه بیماران کرونایی از طرف وزارت نفت به بیمارستان های مناطق نفتخیز کشور با اشاره به اینکه در این ایام سخت وزارت نفت در ابعاد مختلف در کنار ما بود، ادامه داد: من به یاد ندارم سخت تر از این ایام را در سال های بعد از انقلاب تجربه کرده باشیم.

وی افزود: بیژن زنگنه و همکارانش در این ایام سخت، فروش نفت و کسب درآمد کاری سخت و پر مشغله ای دارند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه با این سختی و گرفتاری، دوستان به یاد درماندگی بخش های دیگر هستند.

وی گفت: نفت اقتصاد سیاسی ایران را تغییر داد. اگر بر عوامل موثر بر سیاست و مسایل اجتماعی دقت شود یکی از مهمترین مولفه ها نفت است.

نمکی با بیان اینکه یکی از ضعف ها در کشور محدود بودن مطالعات تاریخی است، افزود: نفت یکی از مهمترین مولفه ها در تمام امور است.

وی ادامه داد: نفت به عنوان یک سرمایه مهم مملکتی در توسعه زیرساخت ها و توسعه انسانی کشور باید استفاده شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: انسان ابزار توسعه نیست، انسان توسعه یافته، هدف غایی توسعه است.

وی با بیان اینکه یکی از گرفتاری ها این است که منابع را صرف توسعه پایدار نکردیم، گفت: روزهای سختی است که کاهش درآمدهای نفتی خودش را در بخش های مختلف از جمله بخش بهداشت کشور نشان می دهد.

نمکی افزود: با اینکه روزهای سختی رو به روییم اما وزیر نفت مورد بی مهری واقع می شود.

وی به پاندمی کرونا نیز اشاره کرد و ادامه داد: در ایران با استفاده از شیوه های بسیجی از اوایل بهمن ماه خودمان را آماده کردیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در فرودگاه ها از بهمن ماه گیت مخصوص گذاشتیم، افزود: در همان زمان پروتکل برای روزهای سخت تدوین کردیم، زیرا در شرایط تحریم نمی توانستیم گردش صنعت را تعطیل کنیم.

وی گفت: یکی از جاهایی که این شیوه نامه را به درستی رعایت کرد، وزارت نفت بود و میزان ابتلا و بستری نیز قابل قبول است.

نمکی با اشاره به موارد مقابله با کرونا در مناطق نفتی، افزود: راه پارسیان بر عسلویه بسته شد تا عسلویه به کرونا آلوده نشود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در مدت 50 روز، پتروشیمی ها موادی را تولید کردند که سبکترین البسه و ماسک را تهیه شود.

به گفته وزیر بهداشت، در مدت 50 روز، مرگ های ناشی از کرونا به حدود 30 نفر رسید و به عنوان یک تولید کننده و صادرکننده در عرصه بین المللی مطرح شویم.

وی گفت: ایران در تحریم با دست های بسته در این اقیانوس بلا شنا کرد، و دنیا فهمید ایران در اوج تحریم چه عظمتی به دست آورد.

امروز 141 دستگاه ونتیلاتور (دستگاه کمک تنفسی ویژه بیماران کرونایی) با اعتبار 22 میلیارد تومان توسط وزارت نفت به بیمارستان های مناطق نفتخیز اهدا شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 130
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران