تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514606 تاریخ : 1399/03/27-17:53:24
,10028,10034,
ایران در مبارزه با مواد مخدر پیشتاز است

نماینده دفتر مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل:

ایران در مبارزه با مواد مخدر پیشتاز است

نماینده دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در تهران گفت: نهادهای بین المللی وابسته به سازمان ملل متحد به پیشتازی ایران در مبارزه با مواد مخدر اذعان دارند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از پایگاه خبری پلیس، این مطلب را «الکساندر فدولف» در دیدار با سرهنگ مجید کریمی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا عنوان کرد.

در این دیدار نماینده دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در تهران و ئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا پیرامون موضوعات مشترک مورد نظر در مبارزه با مواد مخدر و افزایش همکاری های دو طرف تحت برنامه مشارکت کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران گفت وگو کردند.

الکساندر فدولف در این دیدار بر آمادگی ایران برای تقویت مهارت­ های حرفه ای و توان عملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران هماهنگ با هنجارها و استانداردهای بین­ المللی و همچنین نشان دادن نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر، در جایگاه ­های منطقه­ ای و بین­ المللی تأکید کرد.

وی همچنین گفت: نهادهای بین المللی وابسته به سازمان ملل متحد به پیشتازی ایران در مبارزه با مواد مخدر اذعان دارند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا نیز در این دیدار با اشاره به کم توجهی و کم کاری کشورهای غربی در انجام وظایف بین المللی در مبارزه کارآمد علیه قاچاق و ترانزیت مواد مخدر افزود: با وجود همکاری و تلاش های بی دریغ و گسترده جمهوری اسلامی ایران، کشورهای اروپایی متناسب با سطح تهدید عمل نمی کنند و بار مسئولیت این مبارزه به ایران تحمیل شده است.

سرهنگ مجید کریمی افزود: پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران شریکی مهم و تاثیر گذار برای دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران به منظور پیشرفت برنامه های کنترل مواد مخدر در منطقه و جهان و همچنین شریک فعال این دفتر در فعالیت های منطقه ای و بین المللی محسوب می شود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان خط مقدم مبارزه با قاچاق مواد مخدر در جهان حدود سه هزار و 819 شهید و 12 هزار جانباز در این راه تقدیم کرده است.

همچنین در این نشست موضوعاتی مانند استفاده از ظرفیت کشورهای مینی دوبلین در تقویت مبارزه بامواد مخدر بر اساس اصل مسئولیت مشترک، توجه و حمایت­ های مالی جامعه بین­ الملل نسبت به برنامه ­های مبارزه با مواد مخدر ایران، نگرانی­ ها نسبت به افزایش کشت تریاک در افغانستان، جریان رو به افزایش مواد مخدر، بهبود ظرفیت مرکز سگ های موادیاب پلیس، ارائه تجهیزات جدید آشکار ساز مواد مخدر نظیر بادی اسکنرها، اسکنرهای خودروهای سنگین و برگزاری جلسات نوبه ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 153
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران