همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 349067 تاریخ : 1397/02/29-10:27:19
,17,
ایران بهترین مسیر صادرات کالاهای قزاقستان

دیدار وزیر صنعت کشورمان با مقامات عالی رتبه قزاقستان؛

ایران بهترین مسیر صادرات کالاهای قزاقستان

وزیر اقتصاد قزاقستان: موقعیت جغرافیایی ایران و عدم دسترسی قزاقستان به آب های آزاد، اقتصادی ترین مسیر برای صادرات کالاهای قزاقستان از طریق ایران است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران که به قزاقستان سفر کرده بود، در حاشیه اجلاس بین المللی اقتصاد (آستانه فروم ) با بخیت جان ساگینتایف نخست وزیر قزاقستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، محمد شریعتمداری با ارائه گزارشی از بررسی و مراحل تحقیق دو ساله کارشناسان ایرانی برای آماده سازی امضای موافقت نامه ترجیحات تجاری ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفت: امید است از این پس سطح روابط اقتصادی ایران و کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا رشد و توسعه پیدا کند.
وزیر صنعت معدن و تجارت آمادگی متخصصان ایرانی را برای همکاری در صادرات خدمات فنی و مهندسی اعلام کرد و خواستار رسیدگی برای مشکل روادید اتباع ایرانی شد.
نخست وزیر قزاقستان هم با اشاره به سابقه تاریخی و همسایگی ایران خواستار استفاده از ظرفیت های ایران در همکاری های حمل و نقلی، کشاورزی و انرژی شد.
محمد شریعتمداری همچنین در ملاقات با تیمور سلیمان اف، وزیر اقتصاد ملی قزاقستان، امکانات و همکاری های اقتصادی و بانکی دو کشور را بررسی کرد.
وزیر اقتصاد ملی قزاقستان هم با اشاره به امضاء موافقت نامه ترجیحات تجاری ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفت: موقعیت جغرافیایی ایران و عدم دسترسی قزاقستان به آب های آزاد، بهترین و اقتصادی ترین مسیر برای صادرات کالاهای قزاقستان از طریق ایران است.
تیمور سلیمان اف افزود: مطلعیم ایران از سابقه توان علمی و تحقیقاتی فراوانی برخوردار است و دو کشور ایران و قزاقستان می توانند در زمینه فعالیتهای علمی و آموزشی همکاریهای خوبی را در پیش گیرند.
اجلاس بین المللی اقتصاد (آستانه فروم) که از مهمترین رویدادهای اقتصادی است در پایتخت قزاقستان آغاز شد؛ در حاشیه این اجلاس موافقت نامه ترجیحات تجاری ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا توسط معاونان نخست وزیران این اتحادیه و محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران امضا شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 226
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران