از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515063 تاریخ : 1399/04/08-15:09:42
,15,
ایرانسل به استقبال همکاری با ارائه دهندگان محتوای داخلی رفت

ایرانسل به استقبال همکاری با ارائه دهندگان محتوای داخلی رفت

مدیرعامل ایرانسل در نشست آنلاین هم اندیشی بازیگران بازار محتوای دیجیتال، که در راستای پیشنهاد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به ایرانسل برای «توانمند سازی و تقویت تولید داخلی محتوای دیجیتال» برگزار شد، بر آمادگی ایرانسل در حمایت هر چه بیشتر از توانمندسازی تولیدکنندگان داخلی محتوای دیجیتال تأکید کرد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از روابط عمومی ایرانسل، دکتر بیژن عباسی آرند، در نخستین نشست آنلاین هم اندیشی «توانمندسازی و تقویت تولید داخلی محتوای دیجیتال» که عصر شنبه 7 تیرماه 1399، با حضور جمعی از مدیران ایرانسل و نیز دعوت از نمایندگانِ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، سازمان فناوری اطلاعات، سازمان تبلیغات اسلامی، انجمن صنفی VOD و IPTV و پلتفرم های ارائه محتوا از جمله «آپارات»، «تیوا»، «آنتن»، «تلوبیون»، «فیلیمو»، «نماشا»، «پیشتاز مووی»، «دیدئو»، «صباتل»، «آیو»، «نماوا»، «کافه بازار»، «مایکت»، «روبیکا» و «چارخونه»، بر پلتفرم «داناپلاس» ایرانسل برگزار شد، با تأکید بر آمادگی وزارت ارتباطات و اپراتورها برای فعالیت در این حوزه گفت: پیرو جلسه ای که چندی قبل با اپراتورهای دیگر داشتیم آن ها هم آمادگی خود را برای همکاری اعلام کرده اند و در جلسات بعد می توانند به ما ملحق شوند تا تصمیم گیری ها و نشست ها با دیگر فعالان حوزه به نتیجه ای جامع تر برسد.

نشست ایرانسل با بازیگران بازار تولید محتوای داخلی، در پی پیشنهاد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به ایرانسل برگزار شد. مهندس محمدجواد آذری جهرمی، شنبه 24 خرداد ماه 1399، در مراسم رونمایی از دسترسی 1034 روستا به شبک? ملی اطلاعات که در ساختمان مرکزی ایرانسل برگزار شد، به ایرانسل پیشنهاد کرد که به «همکاری با سکوهای توزیع محتوای کاربرمحور» بپردازد.

مدیرعامل اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، در این نشست، همچنین با تأکید بر تکالیف تعیین شده در سند شبک? ملی اطلاعات برای افزایش سهم مصرف محتوای داخلی به بیش از 70 درصد، ادامه داد: آنچه اهمیت دارد این است که یک مدل برای همکاری، با پذیرش و مشارکت هر سه بخش اپراتور، ارائه دهند? محتوا و برنامه ساز طراحی شود.

وی افرود: با توجه به مذاکرات صورت گرفته، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و اپراتورها این آمادگی را دارند تا با مدل های مورد توافق هم? بازیگران، فعالیت های خود را ادامه دهند.

عباسی آرند ابراز امیدواری کرد که در زمین? نظام تعرفه و مشارکت در پرداخت ها و تعرفه گذاری برای تولیدکنندگان نیز، همکاری های لازم توسط وزارت ارتباطات انجام شود.

صمدی: 30درصد ترافیک پهن باند به محتوای داخلی تعلق دارد

در این نشست آنلاین، همچنین مهندس باقر صمدی معاون دیجیتال ایرانسل گفت که در حال حاضر حدود 30 درصد از ترافیک پهن باند، صرف استفاده از محتوای داخلی می شود و مطلوب آن است که این عدد به بیش از 70 درصد برسد.

وی با توجه به اقدامات انجام شده در دو حوز? عرضه و تقاضا، به پیگیری سیاست ترافیک نیم بها برای ترافیک داخلی و نیز ارائ? تسهیلات مالی و قانونی و دیگر قوانین حمایتی و نقش تسهیلگری اشاره کرد و این اقدامات را موجب رسیدن سهم محتوای داخلی به رقم فوق دانست.

معاون دیجیتال ایرانسل با بیان سه سؤال «نقش اپراتور را در توسع? عرض? محتوای داخل در چه می بینید؟»، «سازوکار اجرا و الزامات آن شامل چه مواردی است؟» و «استراتژی مناسب در اجرای این نقش را چگونه تعریف می کنید؟» از دیگر حاضران در نشست، خواست تا به بیان نظرات خود بپردازند.

در ادامه این نشست، بازیگران مختلف این حوزه، به ارائه دغدغه های خود پرداختند و به مواردی مانند «تسهیم مناسب درآمد»، «تعرفه گذاری»، «قانون گذاری سختگیرانه»، «سهم تبلیغات»، «تولیدکنندگان خرد» و «سختگیری های موجود در حوزه محتوای VOD» اشاره کردند.

از جمله، دکتر علی محمد منتظری به عنوان نمایند? سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، به بحث تعرفه و لزوم تصمیم گیری برای بررسی آن به عنوان موضوع محوری و یا جانبی اشاره کرد و با تأکید بر بررسی مدل اقتصادی لازم برای توسع? تولید محتوا، بر توجه به الزامات اسناد بالادستی در این زمینه تأکید کرد.

وی همچنین با اشاره به دغدغه های موجود در بحث تسهیم درآمد، پیشنهاد داد خدمات دیجیتال در حوزه های جدید هم علاوه بر VOD مورد توجه قرار گیرد.

همچنین مهندس بهنام ولی زاده، نمایند? سازمان فناوری اطلاعات به مواجه شدن اپراتورها با تولیدکنندگان خرد اشاره کرد و گفت: شاید این امکان پذیر نباشد که پلتفرم های بزرگ با تولیدکنندگان خرد هم در ارتباط باشند، بنابراین می توان بازارهای مشخصی داشت تا همه به نسبت مشخصی بتوانند از آنها استفاده کنند.»

در پایان این نشست، مقرر شد تا نشست بعدی، هفت? آینده برگزار شود و پس از بحث و تبادل نظر و جمع بندی پیشنهادها، مدل درآمدی، چارچوب حقوقی و راهکارهای فنی طراحی و به رگولاتوری ارائه شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 132
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران