در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522584 تاریخ : 1399/08/24-13:00:00
,1,
ایده  جدید بانک مهر ایران برای استفاده مستمر از تسهیلات قرض الحسنه

ایده جدید بانک مهر ایران برای استفاده مستمر از تسهیلات قرض الحسنه

در طرح «اندوخته اجتماعی» بانک قرض الحسنه مهر ایران متقاضیان می توانند با پس انداز مبالغ اندک خود به صورت ماهانه، بیش از یک بار وام قرض الحسنه دریافت کنند.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازروابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، این بانک در راستای تأمین رفاه حال مشتریان و بهره گیری از منابع قرض الحسنه و کمک های جمعی افراد برای رفع احتیاجات ضروری هموطنان، اقدام به اعطای تسهیلات قرض الحسنه در قالب طرح اندوخته اجتماعی کرده است.

جامعه هدف در این طرح شامل همه افراد و مشتریان حقیقی می شود که متقاضی دریافت تسهیلات قرض الحسنه خرد به صورت دوره ای و بر اساس پس اندارهای کوچک خود هستند. کافی است با افتتاح حساب و انتخاب مبلغی به عنوان حق عضویت و واریز آن به صورت مستمر ماهانه به حساب خود، مطابق با شرایط و ضوابط اعلامی، علاوه بر استفاده از خدمات بانک مهر ایران، از تسهیلات قرض الحسنه این طرح بهره مند شوید.

مخاطبان این طرح چه کسانی هستند؟

جامعه هدف در این طرح، همه سازمان ها، نهادها، شرکت ها و اداراتی هستند که کارکنان آن ها، خواهان واریز مبالغ مستمر ماهیانه به حساب خود و متقاضی دریافت تسهیلات قرض الحسنه به صورت دوره ای باشند. البته متقاضیان می توانند در این طرح به صورت انفرادی نیز شرکت کنند.

در صورت تمایل کارکنان، سازمان مربوطه می تواند از طریق انعقاد تفاهمنامه و افتتاح حساب برای کارکنان متقاضی، نسبت به تجمیع و واریز مبالغ ایشان و واریز به صورت مستمر ماهانه برای کارسازی در حساب افراد اقدام کند. کارکنان سازمان می توانند مطابق با شرایط و ضوابط اعلامی، علاوه بر استفاده از خدمات بانک مهر ایران، تسهیلات قرض الحسنه را در چارچوب این طرح دریافت کنند.

برای شرکت در طرح و واریز مبالغ پس انداز مستمر ماهانه، متقاضیان فردی و سازمانی باید نسبت به افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز ویژه مربوط به طرح اندوخته اجتماعی اقدام کنند.

مزایای طرح اندوخته اجتماعی

از جمله مزایای این طرح، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه پس از گذشت حداقل 4 ماه از زمان واریز نخستین حق عضویت به حساب سپرده اندوخته اجتماعی و واریز مستمر ماهانه در این مدت است. مزیت دیگر امکان پس انداز مبالغ خرد و برنامه ریزی برای استفاده از تسهیلات قرض الحسنه به صورت دوره ای و حداقل به اندازه 2.5 برابر مبالغ واریزی و مطابق ضوابط اعلامی تا حداکثر 5 برابر آن است.

پرداخت تسهیلات طرح اندوخته اجتماعی چه ضوابطی دارد؟

این تسهیلات با دریافت تضامین مطابق با بخشنامه های جاری بانک پرداخت می شود. مدت بازپرداخت اقساط این تسهیلات حداقل 12 ماه و حداکثر 36 ماه است. سقف فردی تسهیلات قابل پرداخت، مطابق با سقف مجاز اعلامی از سوی بانک مرکزی با کارمزد 4 درصد بوده و پرداخت تسهیلات با نرخ کارمزد پایین تر با شرایط خاص قابل بررسی است. گفتنی است تسهیلات صرفاً به صاحب سپرده اندوخته اجتماعی قابل پرداخت است. همچنین مبلغ حق عضویت انتخابی ماهانه حداقل200هزار ریال و حداکثر 10 میلیون ریال (مضرب های 100 هزار ریال) و متناسب با مدت انتخابی خواهد بود که حداکثر مدت انتخابی جهت واریز مبالغ حق عضویت نیز 60 ماه است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران