از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516568 تاریخ : 1399/05/02-16:50:59
,17,
ایجاد 40 هزار شغل در طرح توسعه اشتغال پایدار

مدیر ملی طرح تکاپو:

ایجاد 40 هزار شغل در طرح توسعه اشتغال پایدار

مدیر ملی طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) گفت: امسال به کمک 40 میلیارد تومان تسهیلات فنی و اعتباری 40 هزار شغل ایجاد می کنیم.

به گزارش بانک و صنعت، طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) یکی از برنامه های اشتغال معاونت اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که از سال 1394 برای همه استان ها با توجه به مزیت ها، ظرفیت ها و توانمندی های استان تنظیم شده است.

مدیر ملی طرح تکاپو درباره اجرای این طرح در سال 99، گفت: با شیوع بیماری کرونا خیلی از رسته ها همچون گردشگری و خدماتی که در این حوزه ارائه می شد و در دستور کار طرح تکاپو قرار داشت تعطیل شد.

رضا تازیکی افزود: طرح تکاپو طرحی مبتنی بر تسهیلات نیست بلکه بر بهبود مکانیسم های کسب و کار توجه دارد و دو طرف عرضه و تقاضا را به هم وصل می کند.
وی اظهارداشت: امسال در نظر داریم با 40 میلیارد تومان کمک های فنی و اعتباری بیش از 40 هزار شغل ایجاد کنیم که اعتبار اختصاصی برای ایجاد هر شغل حدود یک میلیون تومان است و برای هر استان سه طرح اجرا می شود.

مدیر ملی طرح تکاپو تصریح کرد: این اعتبار چون مربوط به حوزه کمک های فنی و اعتباری است، چنانچه مبلغ پیش بینی شده را در اختیار داشتیم می توانستیم سیصد هزار شغل ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: مهمترین چالش اشتغال، مهارت است و در دانشگاه ها افراد مهارت های لازم برای ورود به بازار کار را دریافت نمی کنند و حتی در سازمان فنی و حرفه ای که برای از بین بردن این مشکل ایجاد شده است نیز آموزش و مهارت مناسب به افراد ارائه نمی شود.

تازیکی افزود: برای رفع این مشکل در طرح تکاپو تلاش کردیم در برخی استان ها آموزش در دوره های فنی و حرفه ای را متناسب با نیاز منطقه اصلاح کنیم تا مهارت های آموزشی با بازار کار همخوانی داشته باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران