سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 310809 تاریخ : 1396/09/20-16:23:23
,17,10030,
ایجاد واحد تولید آلومینیوم برای محرومیت‌زدایی از منطقه مسجد سلیمان

مدیرعامل شرکت آلومینیوم کاوه خوزستان مطرح کرد:

ایجاد واحد تولید آلومینیوم برای محرومیت‌زدایی از منطقه مسجد سلیمان

شرکت آلومینیوم کاوه خوزستان با هدف ایجاد اشتغال و محرومیت زدایی در منطقه محروم مسجد سلیمان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، سیدعباس حسینی مدیرعامل شرکت آلومینیوم کاوه خوزستان با اعلام این خبر، افزود: این پروژه در راستای اهداف عالی بنیاد مستضعفان در راستای محرومیت زدایی و افزایش کیفیت زندگی ساکنان مناطق محروم کشور، در زمینی به مساحت 80 هکتار در محدوده شهرک صنعتی شماره 2مسجد سلیمان ایجاد شده‌است.

وی تصریح‌کرد: ارزش سرمایه گذاری این طرح بالغ بر سه هزار و 630 میلیارد ریال است که با وجود شرایط معمول پروژه‌های کشور،شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس موفق شد، مجموعه صنعتی آلومینیوم کاوه خوزستان را در زمان تعیین شده به اتمام رسانده و آماده بهره‌برداری نماید.

حسینی با اشاره به اینکه این مجموعه با دارا بودن امکانات و تجهیزات توانمند شرایط خاص تولید را فراهم کرده توضیح ‌داد: شرکت آلومینیوم کاوه خوزستان با استفاده از پنج پرس منحصربفرد جمعا به ظرفیت 11 هزار تن که توانایی تولید انواع مقاطع ساختمانی ، صنعتی ، عمومی و آلیاژی تا مقطع 500 میلیمتر را دارد شروع بکار کرده است.

وی ادامه داد: یکی از دستاوردهای مهم شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس استفاده از تکنولوژی روز دنیا به منظور رفع نیاز و انتظارات مشتریان و ایجاد تنوع تولید با راه اندازی یک واحد قالب سازی ، واحد عملیات حرارتی ، واحد کار سرد و همچنین واحد خط رنگ الکترواستاتیک  مجهز است .

مدیرعامل شرکت آلومینیوم کاوه خوزستان با بیان اینکه این پروژه در سال 1394 آغاز به کار کرده‌است، اظهار داشت: این پروژه بخشی از برنامه‌های شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس در صنعت آلومینیوم است و پروژه بعدی که در همین منطقه انجام خواهد شد پروژه تولید بیلت و آلیاژ آلومینیومی است.

وی با بیان اینکه برای احداث این کارخانه بیش از 100 هزار متر خاکبرداری ، 55 هزار متر مکعب خاک ریزی ، 35 هزار مترمکعب بتن ریزی انجام شده افزود: برای ساخت فضای کارخانه نیز بیش از دویست هزار و 300 تن اسکلت فلزی ساخته و نصب شده است.

حسینی در ادامه خاطرنشان کرد: استاندار ، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان ، ائمه جمعه، فرماندار و دیگر مسؤلان محلی و همچنین مردم منطقه امید و اعتماد ویژه‌ای به این مجموعه پیدا کرده‌اند، که این مهم نتیجه تلاش‌های بی وقفه و شبانه روزی تمامی پرسنل است، که موجب شده این پروژه به عنوان طرح نمونه صنعتی استان خوزستان انتخاب و معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه عملکرد خوب این پروژه موجب نزدیکی و همبستگی بیشتر مردم منطقه و بنیاد شده تا در کنار هم برای رفع محرومیت از منطقه و سربلندی کشور تلاش کنند، ادامه‌داد: یکی دیگر از دستاورد های پروژه ایجاد 129شغل مستقیم و 520 شغل غیرمستقیم در فاز اول است که 97 درصد از نیروهای بکار گرفته شده از جوانان متخصص بومی هستند و علاوه برآن باتوجه به فراهم شدن شرایط ایجاد صنایع پایین دستی می‌تواند به ایجاد اشتغال بیشتر منتهی شود.

وی در پایان به پروژه بیلت‌سازی به عنوان پروژه بعدی شرکت اشاره کرد و توضیح‌داد: در حال حاضر این پروژه در مرحله دریافت اعتبارات (ال سی) است، که بزودی گشایش اعتبار خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 225
رمزت رو فریاد بزن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه