در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512459 تاریخ : 1399/02/20-13:03:44
,5,4,
اوپک کاهش عرضه نفت عمیق تری پیش رو دارد

اوپک کاهش عرضه نفت عمیق تری پیش رو دارد

تازه ترین برآورد موسسه پلتس نشان می دهد کشورهای عضو اوپک پس از افزایش قابل ملاحظه تولید نفت در ماه آوریل، در ماه های آینده باید تولید خود را به شدت کاهش دهند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از مؤسسه پلتس، افزایش تولید نفت خام کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه آوریل، سبب فشار مضاعف بر بازارهای آسیب دیده از مازاد عرضه شد.

اعضای اوپک هم اکنون باید برای پایبندی به توافق کاهش تولید اوپک و متحدانش، موسوم به اوپک پلاس، با هدف تقویت قیمت ‎ها در بحبوحه ویروس کرونا، تولید خود را به شدت کاهش دهند.

ارزیابی اخیر پلتس نشان می دهد در پی نبرد اوپک برای سهم بازار در ماه آوریل، تولید ماه گذشته میلادی 13 عضو این سازمان را با افزایش روزانه یک میلیون و 820 هزار بشکه ای نسبت به ماه مارس، به مجموع 30 میلیون و 790 هزار بشکه یعنی بیشترین مقدار از فوریه 2019 رساند.

این بررسی نشان می دهد عربستان سعودی، امارات و کویت با رهایی از سهمیه سه ساله کاهش تولید خود در پی شکست توافق پیشین اوپک پلاس در هشتمین نشست مشترک وزارتی اوپک و غیراوپک، تولیدشان را به طور بی سابقه ای افزایش دادند، به طوری که حتی بیش از جبران کاهش تولید عراق، آنگولا و ایران، به بازار نفت عرضه کردند.

اما در پی توافق کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس در نشست های نهم و دهم مشترک وزیران نفت و انرژی اوپک و غیراوپک برای آغاز کاهش تولید هماهنگ شده تاریخی از یکم ماه مه (12 اردیبهشت ماه) کشورهای عضو باید تولید خود را به طور منظم کاهش دهند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 163
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران