بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 508951 تاریخ : 1398/12/13-16:56:15
,5,
اولین محموله کمک‌های بهداشتی قطر امروز وارد تهران می‌شود

وزیر نیرو اعلام کرد:

اولین محموله کمک‌های بهداشتی قطر امروز وارد تهران می‌شود

وزیر نیرو گفت: امروز(13 اسفند 98) اولین فروند هواپیمای حامل کمک‌های بهداشتی از سوی دولت قطر عازم ایران است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، رضا اردکانیان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرایط خاص این روزها و تأثیری که رعایت ملاحظات بهداشتی روی کسب و کار مردم گذاشته و حتی در بخش‌هایی ممکن است منجر به تغییراتی شود که بعد از کنترل شرایط و دوران پساکرونا هم نتوانند به کسب و کار قبلی برگردند، این مشکلات جزو دغدغه‌های وزارت نیرو به عنوان عضوی از مجموعه دولت مطرح است.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه در سبد هزینه‌های خانوار سرجمع بهایی که برای آب و برق پرداخت می‌شود، درصد بسیار ناچیزی است و حتی زیر یک درصد است، اما به همکارانم توصیه کرده‌ام اگر چنانچه با تأخیر در پرداخت بهای آب و برق مواجه می‌شوند حداکثر همراهی را با مشترکان داشته باشند و سعی کنیم از این طریق دوران نسبتاً پرفشار را برای بخشی از مشترکان کمی سهل کنیم.

اردکانیان گفت: با توجه به اتکای قابل ملاحظه منابع درآمدی آب و برق به وصولی مشترکان و اتکای بسیار کم آن به بودجه عمومی کشور، فشار هر نقصان قابل ملاحظه‌ای در دریافت این وصولی‌ها به مردم و مشترکان وارد می‌شود. چرخ صنعت آب و برق با اتکای به این منابع درآمدی می‌چرخد و آب و برق فراهم می‌شود.

وی افزود: سعی کردیم از ظرفیت‌های دیگر در اختیار از جمله مسئولیت وزارت نیرو به عنوان رئیس ایرانی کمیسیون همکاری‌های اقتصادی اوراسیا استفاده کنیم.

ارسال محموله کمک‌های بهداشتی قطر به ایران

اردکانیان گفت: این روزها به عنوان مسئول کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی در تماس نزدیک و مستمر با مقامات کشورهایی اعم از روسیه، قطر، ارمنستان و دیگر کشورها برای تدارک تجهیزات مورد نیاز هستیم. امروز اولین فروند هواپیمای حامل کمک‌های بهداشتی از سوی دولت قطر عازم ایران است.

وی در عین حال گفت: در ارتباط با بخش‌های تولیدی کشور بویژه نیاز آنها به انرژی هم از مدیرعامل توانیر می‌خواهم حداکثر انعطاف، همراهی و استمهال را در ارتباط با دریافت مطالبات آنها داشته باشند تا در شرایط مناسب‌تر مشترکان به تعهدات خود عمل کنند.

آمادگی وزارت نیرو برای مواجهه با سیلاب‌های احتمالی آتی

اردکانیان همچنین درباره آمادگی وزارت نیرو برای مواجهه با سیلاب‌های احتمالی آتی خاطرنشان کرد: تا دهم اسفند امسال مجموع بارش‌های کشور از ابتدای سال آبی (اول مهر)، افزون بر 184 میلیمتر بوده که به نسبت متوسط دراز مدت بیش از 23 درصد افزایش دارد و نسبت به سال گذشته هم به عنوان یکی از پربارش ترین سال‌ها در نیم قرن اخیر کمی کاهش دارد که این کاهش هم جبران خواهد شد.

وی گفت: با توجه به شرایط ابتدای سال جاری، تمهیدات مورد نیاز برای مدیریت مخازن سدهای کشور که ظرفیت کلی آنها حدود 50 میلیارد متر مکعب است به عمل آمده است. ستاد ملی مدیریت سیلاب در شرکت مدیریت منابع آب کار خود را شروع کرده و ستادهای استانی هم فعال هستند.

حدود 40 درصد مخازن سدها خالی است

وزیر نیرو افزود: حدود 40 درصد مخازن سدهای ما خالی است و امیدواریم با سیلاب‌های محتمل ابتدای سال آتی هم که در اثر افزایش دما و ذوب شدن سطح وسیعی از پوشش برف موجود به وقوع می‌پیوندد بتوانیم در مخازن موجود کشور آنها را به نحو مناسبی تسکین دهیم.

وی ادامه داد: در همه جای کشور مخازن کافی نداریم و باید به این فکر باشیم که ساختن سد فقط برای تولید انرژی، تنظیم آب بخش کشاورزی و مصرف شرب نیست بلکه نقش آن در کنترل سیلاب تعیین کننده است؛ چه بسا در مناطقی اصلی ترین هدف از احداث سدهای مخزنی کنترل سیلاب بوده و سایر هدف‌ها در پس آن قرار گیرد.

ضرورت لایروبی رودخانه‌ها

اردکانیان همچنین با تاکید بر ضرورت لایروبی و مهندسی رودخانه‌ها و رفع تصرفات حریم و بستر آنها گفت: از محل اعتبارات سال 98 که در اختیار ما قرار گرفته اعم از عمرانی و یا جبران خسارات سیل قبلی، علاوه بر انجام 1570 کیلومتر لایروبی جدید، 98 کیلومتر ساماندهی رودخانه‌ها به نتیجه رسیده و 5 هزار کیلومتر نقشه حدود بستر تهیه شده که با این میزان، در مجموع هم اینک 56 هزار کیلومتر از رودخانه‌های کشور دارای نقشه حد بستر هستند.

وی گفت: تقریباً 50 درصد اعتبارات به استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان و بقیه به 15 استان خسارات دیده کشور داده شده است.

اعتبارات سال 99 چهار برابر سال جاری

اردکانیان افزود: با اعتباراتی که دولت در بودجه 99 پیش بینی کرده و امید است این روزها با تمهیدات اندیشیده شده با کمک نمایندگان قبل از پایان سال بودجه مصوب سال آینده را داشته باشیم اعتبارات ما حدود 4 برابر سال 98 خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران