جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517413 تاریخ : 1399/05/15-17:13:02
,10028,10029,
اولین آمبولانس ریلی کشور افتتاح شد

وزیر بهداشت:

اولین آمبولانس ریلی کشور افتتاح شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سال گذشته سه آمبولانس دریایی در خلیج فارس افتتاح کردیم و امروز شاهد افتتاح اولین آمبولانس ریلی هستیم که امیدواریم بتوانیم این مورد را هم توسعه بدهیم و شروعی برای توسعه آمبولانس های ریلی کشور باشد.

به گزارش بانک و صنعت، سعید نمکی روز چهارشنبه در مراسم افتتاح هم زمان پروژه های اورژانس کشور که به صورت ویدیو کنفرانس و از وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: اورژانس کشور یکی از خط مقدم ترین عرصه های ارائه خدمت به مردم است. وقتی کسی در هر شرایطی دچار بیماری و درد می شود، بعد از توسل به خدا و ائمه اطهار، اولین جایی که به خاطر دارد، شماره تماس 115 است و این قدر و منزلت اورژانس کشور را بیان می کند که مردم به این مجموعه اعتماد دارند. اورژانس پس از سازمان شدن، تحولات عظیمی ایجاد کرد. قبل و بعد از کرونا، اورژانس کشور یکی از مطمئن ترین و محکم ترین تکیه گاه های ما در نظام سلامت بوده و هست.

وی ادامه داد: وقتی 57 دانشجوی ایرانی را از ووهان چین می خواستیم به کشور منتقل کنیم، تنها کسی که رفت و این دانشجویان را به همراه پرسنل خود تحویل گرفت، دکتر کولیوند بود و حتی اولین کسی که بعد از اعلام اولین موارد بیماری در قم حاضر شد، دکتر کولیوند و همکاران او بودند. برای بیماری تک تک عزیزانم در این مدت غصه خوردم و یکی از بزرگترین غصه های من وقتی بود که فرمانده اورژانس بیمار شده بود.

وزیر بهداشت اظهار کرد: به همه شهدای سلامت و به خصوص 4 شهید ارزشمند در اورژانس درود می فرستم و امیدوارم خداوند این 4 عزیز را با سالار شهیدان محشور کند. خدمات اورژانس کشور گسترده است و اولین خط رسیدگی به مردم و دردمندان همین اورژانس محسوب می شود. خدماتی که به بیماران سکته حاد قلبی و مغزی ارائه می شود در سال گذشته توانست تعداد زیادی از این بیماران را نجات بدهد.

نمکی گفت: اورژانس هوایی کشور نیز خدمات بسیار ارزنده ای ارائه داد و درود می فرستم به 5 شهیدی که در حادثه ای در چهار محال و بختیاری سال گذشته به شهادت رسیدند.

وی بیان کرد: یکی از زیباترین کارهایی که امروز مورد بهره برداری قرار می گیرد، اورژانس ریلی است. اورژانس هوایی داشتیم و سال گذشته اورژانس دریایی هم افتتاح شد و امروز اولین گام اورژانس ریلی کشور برداشته می شود.

نمکی افزود: افتخار داریم که برای اولین بار، بانوان در اورژانس زنان تربیت می شوند. یکی از غصه های من این بود که اگر خانمی در اتاق خواب یا حمام در شرایط خاص دچار مشکلی شود و نیازمند خدمات اورژانس باشد، شاید نیاز به کمک فوریت پزشکی بانوان باشد. خوشبختانه اولین دوره این دانشجویان گرفته شد و امیدواریم با توسعه بیشتر در آینده شاهد تعداد بیشتری از این نفرات باشیم.

وزیر بهداشت اظهار کرد: تعداد آمبولانس ها و اتوبوس آمبولانس ها رو به افزایش است. سال گذشته از این مجموعه در اربعین حسینی استفاده کردیم و 305 زائر اربعین از این خدمات استفاده کردند. تعداد موتور آمبولانس ها نیز به خصوص در شهرهایی که ترافیک وجود دارد، دو برابر قبل خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران