در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512206 تاریخ : 1399/02/15-14:14:17
,11,
اولویت وزارت راه شناخت متقاضیان واقعی مسکن است

وزیر راه و شهرسازی:

اولویت وزارت راه شناخت متقاضیان واقعی مسکن است

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه عملیات ساخت مسکن ملی فرهنگیان به طول انجامید، گفت: وزارت راه، اولویت را تشخیص درست جامعه هدف و متقاضیان واجد شرایط قرار داده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمد اسلامی امروز (دوشنبه) در مراسم کلنگ زنی 14 هزار و 564 هزار واحد مسکن ملی فرهنگیان که به صورت ویدئو کنفرانس در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: از معاون اول رییس جمهوری که حامی طرح های توسعه ای و زمینه سازی برای خانه دار شدن مردم هستند تشکر می کنم.

وی گفت: در تفاهم نامه ای که پاییز سال گذشته بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش به امضا رسید، مهمترین بخش، رویکرد ما به جریان تولید پایدار مسکن به ویژه برای معلمان است.

اسلامی با بیان اینکه هدف ما پروژه های موقت مسکن نیست گفت:در این دولت جریانی را پایه گذاری کردیم تا در دولت های بعدی نیز جریان تولید مسکن ادامه یابد؛ عملیاتی شدن تولید مسکن ملی، جریانی است که در تعاملی دو طرفه بین نهادهای مختلف به پیش خواهد رفت و امروز این تعامل بین وزارت راه و شهرسازی با وزارت آموزش و پرورش ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه با تعامل دو طرفه با وزارت آموزش و پرورش و آزادسازی اراضی مازاد وزارت آموزش و پرورش سهم به سزایی در ارتقای معیشت و منزلت معلمان ایجاد شد گفت: هدف اقدامات وزارت راه و شهرسازی در تعامل با وزارتخانه ها و سازمان ها، تحرک بخشیدن به بازار تولید مسکن است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ممکن است سوال این باشد که چرا اجرای تفاهمنامه ها به طول انجامید، گفت: اولویت برای وزارت راه و شهرسازی، شناسایی دقیق واجدان شرایط بوده است که در سطح کشور انجام شد.

وی توضیح داد: معتقد هستیم که چنانچه متقاضیان واجد شرایط و جامعه هدف دریافت مسکن در شهرهای گوناگون دقیق شناسایی نشوند، سرمایه گذاری های انجام شده و در دست انجام برای این جامعه، در سمت و سوی مناسب خود به جریان نمی افتد به همین منظور، شناسایی دقیق جامعه هدف، اندکی زمان بر شد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: انطباق جامعه هدف با پروژه های تعریف شده در احداث مسکن فرهنگیان مورد توجه و تاکید بوده است.

در مراسم امروز، ساخت مسکن ملی فرهنگیان، در استان تهران و شهر جدید پرند 500 واحد، در استان فارس برای شهرهای قیر، پاسارگاد و شهر جدید صدرا در مجموع یک هزار و 120 واحد و در استان خوزستان برای شهرهای دزفول، خرمشهر، شوشتر، بهبهان، رامشیر، شهر جدید شیرین شهر و شهر جدید رامین یک هزار و 840 واحد، در استان آذربایجان شرقی برای شهر جدید سهند 1000 واحد، در استان اصفهان برای شهر جدید فولادشهر 3000 واحد و در استان کهگیلویه و بویراحمد برای شهرهای یاسوج، دهدشت، گچساران و باشت از محل اراضی آموزش و پرورش در مجموع 721 واحد آغاز شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 170
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران