از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516939 تاریخ : 1399/05/08-16:21:24
,11,
اوقاف 50 هزار واحد مسکونی در اراضی وقفی برای مردم می سازد

با امضای یک تفاهم نامه کلید خورد

اوقاف 50 هزار واحد مسکونی در اراضی وقفی برای مردم می سازد

سازمان اوقاف در تفاهم نامه ای که با وزارت راه و شهرسازی منعقد کرده، متعهد شده که تا 50 هزار واحد مسکونی را در اراضی موقوفه بسازد و به افراد واجد شرایط در «طرح اقدام ملی مسکن» تحویل دهد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه، تفاهم نامه احداث 50 هزار واحد مسکونی در اراضی موقوفه با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در محل این وزارتخانه منعقد شد.

سازمان اوقاف و امور خیریه در این تفاهم نامه متعهد شده است که با توجه به ظرفیت اراضی وقفی متصرفی، تا سقف 50 هزار واحد مسکونی از 400 هزار واحد مسکونی در «طرح اقدام ملی مسکن» (مسکن ماندگار) در اراضی موقوفه ساخته شود؛ سازمان اوقاف همچنین متعهد شده است که احداث این واحدهای مسکونی تا 40 ماه آینده انجام شود.

وزارت راه و شهرسازی نیز متعهد شده تا تمامی مشوق ها در «طرح اقدام ملی مسکن»، اعم از تسهیلات بانکی احداث و یارانه های مرتبط با این طرح را تخصیص دهد.

نکته مهم در این تفاهم نامه این است که سازنده این خانه ها در اراضی موقوفه نیز سازمان اوقاف و امور خیریه خواهد بود؛ وزارت راه و شهرسازی نیز افراد واجد شرایط را انتخاب و به سازمان اوقاف و امور خیریه معرفی خواهد کرد.

لازم به ذکر است وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تأمین مسکن زوج های جوان، خانه اولی ها و افراد فاقد مسکن، «طرح اقدام ملی مسکن» را در قالب احداث 400 هزار واحد مسکونی برنامه ریزی کرده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران