صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520981 تاریخ : 1399/07/19-10:34:56
,11,
اوراق کنارگذر جنوبی تهران به زودی در بورس عرضه می شود

معاون وزیر راه:

اوراق کنارگذر جنوبی تهران به زودی در بورس عرضه می شود

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی از افتتاح 14 پروژه مهم ریلی و آزادراهی با واسطه گری یک شرکت تأمین سرمایه وابسته به یک بانک دولتی در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از بانک عامل بخش مسکن، امیرمحمود غفاری با اشاره به عرضه نخستین اوراق آزادراهی کشور در بازار سرمایه که ضمانت تعهدات آن بر عهده این بانک قرار گرفته است، گفت: تأمین مالی حوزه زیرساخت ها از طریق بازار سرمایه دارای مزایای فراوانی جهت تسریع و تسهیل پروژه های مهم حوزه حمل و نقل کشور است.

وی ادامه داد: یکی از قابل قبول ترین کالاهایی که می تواند در بازار سرمایه عرضه شود، کالای حمل و نقلی است به این دلیل که دارای ضمانت بازگشت سرمایه است.

به گفته وی تأمین مالی حوزه زیرساخت ها از طریق بورس در همه جای دنیا پیگیری می شود.

وی به اقدامات انجام شده برای رفع موانع عرضه کالای حمل و نقلی در بازار سرمایه کشور طی چند ماه گذشته اشاره کرد و گفت: با پیگیری های انجام شده طی 17 ماه گذشته، بخش زیادی از موانع مقرراتی این موضوع مرتفع شده و هم اکنون این آمادگی وجود دارد که تأمین مالی پروژه های زیرساختی از بازار سرمایه صورت بگیرد.

معاون وزیر راه یکی از مزیت های مهم استفاده از ظرفیت بازار سرمایه را کاهش هزینه های تأمین مالی پروژه ها دانست و افزود: با استفاده از این روش، پس از این کمتر ناگزیر به بهره گیری از فاینانس های خارجی با هزینه بالا هستیم ضمن آنکه تضمین بالایی برای برگشت سرمایه افرادی است که به بورس وارد خواهند شد.

غفاری به نقش بانک مذکور در نخستین عرضه اوراق آزادراهی کشور در بورس اشاره و عنوان کرد: مهم ترین زحمت در پروسه این روش تأمین مالی بر عهده این بانک است. البته بانک همراهی ویژه ای در این مسیر داشته به طوری که علاوه بر آنکه نقش ضامن را بازی کرده، در تسهیل امور نیز در حوزه های مختلف کمک ویژه ای کرده است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به دیگر پروژه های در دست اجرا که قرار است تأمین مالی آنها از طریق بازار سرمایه صورت گیرد نیز اشاره کرد و گفت: پروژه مهم بعدی در حوزه زیرساخت، کنارگذر جنوبی تهران است.

وی همچنین از افتتاح 14 پروژه مهم ریلی و آزادراهی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: افتتاح این پروژه ها نهایی شده و ادبیات بورسی این پروژه توسط یک شرکت تأمین سرمایه وابسته به یک بانک تخصصی دولتی انجام شده و به زودی در بازار سرمایه عرضه می شوند.

گفتنی است نخستین اوراق آزادراهی کشور دوشنبه هفته گذشته در بازار سرمایه منتشر شد که در جریان انتشار این اوراق، بانک عامل، ضمانت تعهدات اوراق منفعت به ارزش 2 هزار میلیارد ریال جهت احداث و بهره برداری آزادراه گرمسار- سمنان (حرم تا حرم) را برعهده گرفت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران