جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 445900 تاریخ : 1397/10/24-15:40:27
,15,
آهویی: آماده همکاری های نزدیک تر در حوزهICT هستیم

مدیر کل امور بین الملل وزارت ارتباطات با سفیر استونی دیدار کرد:

آهویی: آماده همکاری های نزدیک تر در حوزهICT هستیم

مدیر کل امور بین الملل و راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سفیراستونی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهدی آهویی مدیر کل امور بین الملل و راهبردی این وزارتخانه با مارین موتوس سفیر اکردیته استونی در آنکارا، لمبیت اویبو مدیرکل سیاسی و خانم عامر رییس اداره آفریقا، استرالیا و آمریکای لاتین وزارت امور خارجه استونی  دیدار و گفت و گو کرد.

آهویی در این دیدار با اشاره به سابقه رابطه دو کشور ایران و استونی بیان کرد: با توجه به پتانسیل های موجود، روابط دو کشور در حوزه ICT  فعال نیست.

وی با اشاره به دستاوردهای استونی در حوزه دولت الکترونیکی در دو دهه گذشته گزارشی از وضعیت پیشرفتهای ایران در حوزه تلفن همراه، اینترنت ودولت الکترونیکی در چهار سال گذشته ارائه کرد.

مدیر کل امور بین الملل و راهبردی وزارت ارتباطات به فعالیت مرکز CERTاستونی در ایران اشاره کرد و گفت: وزارت ارتباطات علاقمند است با این مرکز همکاری نزدیک داشته باشد.

وی با اشاره به فعالیت استارتاپ های ایرانی تصریح کرد: اگرچه به دلیل شرایط سیاسی ممکن است فعالیت در ایران برای شرکت های بزرگ دشوار باشد اما استارتاپ ها باز هم می توانند به فعالیت خود ادامه دهند و از این طریق به بازارهای سایر کشورها دست یابند.

در ادامه مارین موتوس سفیراستونی در مورد دولت الکترونیکی و توسعه آن در استونی از جمله اقامت الکترونیک، جامعه الکترونیک و امنیت مجازی توضیحاتی ارائه کرد و افزود: امکاناتی از سوی اقامت الکترونیکی در استونی برای استارتاپ های اروپایی و غیر اروپایی می توان به وجود آورد که از جمله آن دسترسی بازار سایر کشورها است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران