بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519571 تاریخ : 1399/06/25-17:51:25
,5,
آهنگ رشد تقاضای نفت در سال 2020 کندتر می شود

آژانس بین المللی انرژی؛

آهنگ رشد تقاضای نفت در سال 2020 کندتر می شود

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که آهنگ رشد تقاضای نفت در ماه های باقیمانده از سال 2020 کندتر می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نفت، آژانس بین المللی انرژی (IEA) روز سه شنبه (25 شهریورماه) برآورد پیشین خود درباره تقاضای نفت در سال 2020 را اصلاح کرد و احتیاط بیشتری در پیش بینی سرعت بهبود اقتصادی در پی شیوع ویروس کرونا به خرج داد.

این نهاد مستقر در پاریس چشم انداز تقاضا در سال 2020 را با روزانه 200 هزار بشکه کاهش، 91 میلیون و 700 هزار بشکه در روز اعلام کرد، این دومین کاهش برآورد در چند ماه اخیر است.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود گفت: انتظار داریم در نیمه دوم سال 2020 بهبود تقاضای نفت به طور چشمگیری کاهش یابد، زیرا بخش بیشتری از بهبودهایی که ممکن بود به راحتی رخ دهد اکنون انجام شده است.

این نهاد افزود: ماه ها طول خواهد کشید تا این رکود اقتصادی به طور کامل بهبود یابد. به علاوه، این احتمال وجود دارد که موج دوم ویروس کرونا (که اکنون در اروپا قابل مشاهده است) بتواند دوباره سبب کاهش تحرک و رفت وآمد وسایل نقلیه شود.

آژانس بین المللی انرژی تصریح کرد: افزایش دوباره موارد ابتلاء به ویروس کرونا در بسیاری کشورها و افزایش دوباره محدودیت های اعمال شده برای مهار آن، ادامه دورکاری و ادامه ضعف فعالیت بخش هواپیمایی، تقاضا را تضعیف می کند.

این نهاد افزود: چین - که پیش از دیگر اقتصادهای بزرگ جهان از رکود خارج شده و تقاضای جهانی را بهبود بخشید - به بهبود خود ادامه می دهد. این در حالی است که افزایش موارد ابتلاء به کرونا در هند بیشترین افت تقاضا از ماه آوریل تاکنون را به همراه داشته است.

افزایش تولید جهانی نفت و کاهش چشم انداز تقاضا همچنین به معنای کندتر شدن برداشت از ذخیره سازی نفت خام است که در زمان اوج اقدام های انجام شده برای مهار کرونا انباشته شدند.

آژانس با اشاره به اینکه سطح ذخیره سازی کشورهای پیشرفته در ماه ژوئیه دوباره به طور بی سابقه ای افزایش یافته بود، اکنون به طور ضمنی پیش بینی کرد در نیمه دوم سال 3 میلیون و 800 هزار بشکه در روز از این ذخیره سازی ها برداشت شود که تقریباً یک میلیون بشکه در روز کمتر از برآورد پیشین خواهد بود.

با این حال، اطلاعات اولیه ماه اوت نشان داد که ذخیره سازی نفت خام صنعت در ایالات متحده، اروپا و ژاپن کاهش یافته است.

با تسهیل کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش مانند روسیه، عرضه جهانی نفت در ماه اوت یک میلیون و 100 هزار بشکه در روز افزایش یافت.

این در حالی است که توقف تولید در پی طوفان لورا سبب شد تولید نفت ایالات متحده آمریکا 400 هزار بشکه در روز کاهش یابد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران