جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522321 تاریخ : 1399/08/14-14:13:42
,10028,10029,4,16,
اهدای 3000 ماسک از سوی سفارت کره جنوبی به مؤسسه خیریه محک

نشست مشترک میان سفارت کره جنوبی و محک:

اهدای 3000 ماسک از سوی سفارت کره جنوبی به مؤسسه خیریه محک

نشست مشترک میان سفارت کره جنوبی و مؤسسه خیریه محک، روز دوشنبه 12 آبان، با هدف اهدای3000 ماسک کودک به این مؤسسه در راستای حمایت از کودکان مبتلا به سرطان، با حضور مدیر عامل، معاون مدیرعامل در خیریه و نماینده هیأت مدیره محک و سفیر کره جنوبی در محک برگزار شد.

به گزارش بانک و صنعت، در ابتدای این نشست مهدی خواجه نوری؛ معاون مدیرعامل محک در خیریه ضمن ارائه توضیحاتی درباره فعالیت های این مؤسسه، گفت: «محک در حدود 30 سال فعالیت خود از ابتدای تأسیس تا کنون بیش از 35 هزار کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت خود قرار داده است. در حال حاضر نیز بیش از 20 هزار کودک در سراسر کشور در حال درمان هستند که درمانشان باید حتی در این روزهای سخت ادامه داشته باشد. این مؤسسه با همراهی جامعه مدنی و نیکوکاری تلاش می کند تا با ارائه شایسته خدمات حمایتی به همه کودکان مبتلا به سرطان بستری در 39 بیمارستان دولتی و دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی کودکان در ایران، مسیر درمان آنها متوقف نشود.»

سفیر کره جنوبی: حمایت از کودکان مبتلا به سرطان در دو کشور مهم است

جانگ هیان یو، سفیر کره جنوبی با ابراز تمایل به همکاری های بیشتر میان محک، سفارت کره جنوبی و سازمان های بین المللی، گفت:«سفارت جمهوری کره جنوبی با آژانس های سازمان ملل متحد شامل برنامه جهانی غذا (WFP)، کمیساریای عالی پناهندگان (UNHCR) و سازمان توسعه صنعتی (UNIDO) همکاری های متعددی دارد و می تواند زمینه گسترش فعالیت های مشترک بین المللی را برای مؤسسه خیریه محک ایجاد کند تا این مؤسسه بتواند با دغدغه کمتری به حمایت از کودکان مبتلا به سرطان بپردازد. ما می دانیم نقش خیریه ها همان قدر که در کره جنوبی مهم است، در ایران هم ضرورت دارد و ادامه فعالیت آنها تنها با همراهی تمامی جوامع در جهان ممکن می شود. سرطان کودک در کره جنوبی هم مشکل بزرگی است اما مؤسسات مردم نهاد در ایران به دلیل تحریم ها با مشکلات بیشتری رو به رو هستند. از این رو و به دلیل حفاظت بیشتر از کودکان مبتلا به سرطان در برابر ویروس کرونا اهدای 3000 ماسک کودک را در دستور کار خود قرار دادیم و امیدواریم در آینده بتوانیم تمام توان خود را برای حمایت از کودکان محک به کار گیریم.»

مدیر عامل محک: ترغیب جوامع ملی و بین المللی به انجام فعالیت های بشردوستانه، برای ارائه خدمات شایسته تر ضرورت دارد

دکتر آراسب احمدیان مدیرعامل محک ضمن اشاره به همکاری محک با مؤسسات بین المللی افزود: «محک یکی از اعضای انجمن کنترل جهانی سرطان (UICC) است و به عنوان عضو فعال منطقه با مؤسسات خیریه در عمان، ترکیه و کردستان عراق و همچنین با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) همکاری دارد. بر اساس گزارش های تشکیل پرونده در مؤسسه می توان گفت سالانه 2500 کودک جدید به جمع کودکان محک اضافه می شود. این آمار با توجه به طولانی بودن درمان سرطان آمار قابل توجهی است که با وجود شیوع ویروس کرونا در جهان و افزایش قیمت دارو مسیر درمان را سخت تر از قبل کرده است. از آنجایی که این مؤسسه و بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودک محک، یک پنجم ظرفیت درمان سرطان کودک در کشور را به خود اختصاص داده است و با کمک های مردمی اداره می شود، تمام توان خود را به کار گرفته ایم تا با استفاده از روش های خلاقانه و نوین ارائه خدمات درمانی و حمایتی همانند گذشته و حتی بهتر از آن به فرزندان مان و خانواده هایشان بدون وقفه ادامه داشته باشد.»

در پایان این نشست نیز پیام کودکان محک به همراه بوم نقاشی به رسم یادبود به سفیر کره جنوبی و هیأت همراه او اهدا شد. محک قدردان همه سازمان ها و افرادی است که دغدغه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان را دارند و دست در دست این مؤسسه تلاش می کنند درمان کودکان مبتلا به سرطان تحت هیچ شرایطی متوقف نشود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 170
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران