تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 338483 تاریخ : 1397/02/11-12:43:18
,5,
اهداف و برنامه‌های آموزشی موسسه مطالعات انرژی تشریح شد

اهداف و برنامه‌های آموزشی موسسه مطالعات انرژی تشریح شد

معاون آموزش موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی، نقش و ماموریت اصلی این موسسه را ظرفیت‌سازی آموزشی و توسعه دانش و مهارت نیروی انسانی برشمرد و گفت: برقراری تعامل اثرگذار با شرکت‌های اصلی و تابع وزارت نفت از برنامه‌های مهم این موسسه در سال 97 خواهد بود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، علی رجبی دیروز (دوشنبه، 10 اردیبهشت ماه) در یک نشست خبری به تشریح اهداف و برنامه‌ های آموزشی موسسه مطالعات بین‌ المللی انرژی پرداخت و اظهار کرد: آموزش در تولید دانش و تبدیل آن به فناوری و به اشتراک‌ گذاری آن برای بهره‌مندی هرچه بیشتر در مجموعه صنعت نفت، با ایجاد شبکه‌ای برای دسترسی آسان کارکنان به دستاوردهای آموزشی بسیار ضروری است.

وی با اشاره به اهمیت آموزش در شرکت‌های معتبر نفتی جهان و مقایسه سرمایه‌ گذاری و اختصاص بودجه این شرکت‌ها برای تربیت نیروی کار ماهر و صلاحیت‌ دار در صنایع نفت و گاز جهان، به منافع آنها به ازای آموزش تخصصی اشاره کرد و گفت: پیشگیری از اختلال و قطع تولید، کاهش ضایعات و پسماندها، کاهش حوادث، افزایش انگیزه کارکنان و ارائه تصویر بهتر از سازمان‌‌ها در جوامع صنعتی از مهم‌ ترین مزایایی است که این شرکت‌ ها را به سرمایه‌ گذاری در بخش آموزش ترغیب می‌کند.

رجبی گفت: موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی در سال‌های گذشته مطابق با نیازهای اساسی صنعت نفت دوره‌های موثری در رشته‌های فنی مهندسی، اقتصادی، مالی، مدیریت، منابع انسانی، نرم‌افزارها، حقوق و قراردادها و مهارت‌های کاربردی نفت و گاز برای کارکنان برگزار کرده است.

معاون آموزش موسسه مطالعات انرژی گفت: نداشتن ارتباطات و همکاری‌های موثر، اثربخش نبودن آموزشی و انتقال تکنولوژی در خط تولید، نداشتن نظام مدیریت دانش و کمبود نیروی کار صلاحیت‌دار که مجموعه‌ای از دانش، مهارت، تجربه و رویکرد را همزمان داشته باشد، صنعت نفت را دچار چالش کرده است که برای رفع این موارد باید به طور جدی برنامه‌ریزی شود.

وی درباره اهداف آموزشی موسسه مطالعات انرژی که در سال 97 اجرا خواهد شد، گفت : ظرفیت‌ سازی و بهبود کیفیت آموزش با هدف تولید و انتقال دانش و تبدیل آن به فناوری و همچنین تعامل اثرگذار در سطح ملی و بین‌المللی باهدف تبادل دانش و فناوری دو هدف راهبردی است که از سوی این موسسه مشخص شده است.

رجبی تصریح کرد: آموزش‌ های موضوعی و حرفه‌ای که به دریافت مدارک بین‌المللی منجر شود، آموزش در دنیای مجازی، ظرفیت‌سازی و مشاوره‌های کسب‌و کار در حوزه آموزش از مهم‌ترین عناوین برنامه‌های آموزشی موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی در سال 97 است.

معاون آموزش موسسه مطالعات انرژی گفت: تمرکز آموزشی این موسسه در چهار حوزه انرژی، صنایع بالا دستی و پایین‌ دستی، HSE و منابع انسانی خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 201
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران