تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311829 تاریخ : 1396/09/30-13:26:41
,17,
انهدام یک باند بزرگ بین المللی قاچاق هروئین توسط ماموران گمرک / کشف 80 کیلو گرم هروئین از خودروی سانتافه

انهدام یک باند بزرگ بین المللی قاچاق هروئین توسط ماموران گمرک / کشف 80 کیلو گرم هروئین از خودروی سانتافه

گمرک ایران از انهدام یک باند بین المللی قاچاق هروئین توسط ماموران گمرک خبر داد و اعلام کرد : ماموران گمرک در یک عملیات پیچیده ای با هوشیاری و به کمک سگ های موادیاب موفق شدند مقدار 80 کیلوگرم هروئین را از یک خودروی سواری شاسی بلند سانتافه کشف و ضبط کنند .

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی گمرک، قاچاقچیان بین المللی مواد مخدر قصد داشتند این محموله سنگین هروئین را با یک خودروی لوکس و با شماره کاپوتاژ از مرز عبور داده و از طریق ترکیه به بازارهای مصرف در کشورهای اروپایی برسانند .

این باند بزرگ قصد داشت با جاسازی بسیار ماهرانه هروئین در داخل یک خودروی سواری لوکس اقدام به ترانزیت هروئین از طریق ایران به ترکیه و از آنجا به اروپا کند اما سگ های مواد یاب گمرک ایران در این عملیات موفق شدند مقدار 80 کیلو گرم مواد مخدر از نوع هروئین را از داخل این خودروی سواری شاسی بلند سانتافه کشف کنند .

قاچاقچیان بین المللی مواد مخدر می خواستند این مقدار مواد مخدر را از طریق گمرک رازی در مرز ایران و ترکیه خارج کنند که شگرد این باند بزرگ قاچاق مواد مخدر با هوشیاری ماموران گمرک رازی و به کمک سگ های مواد یاب خنثی شد و در این عملیات مقدار 80 کیلو گرم هروئین از قاچاقچیان کشف و ضبط گردید و متهم شماره یک این باند دستگیر شد .

این مقدار هروئین به طرز بسیار ماهرانه ای پس از برش دادن صندوق عقب خودروی سانتافه کف خودرو جاسازی شده بود اما این ترفند قاچاقچیان بین المللی مواد مخدر با رهگیری اطلاعات خودروهای ورودی و خروجی و به کمک سگ های مواد یاب توسط ماموران گمرک کشف شد .

قاچاقچیان که یکی از پیچیده ترین فنون جاسازی مواد مخدر را بکار برده بودند و با برش کف یک خودروی لوکس قصد داشتند با اغفال ماموران گمرک ایران نسبت به انتقال این محموله به کشور ترکیه و از آنجا به اروپا اقدام کنند اما در برابر گمرک برتر دنیا در مبارزه با قاچاق ناکام ماندند .

این دومین باند بین المللی قاچاق هروئین است که در هفته های اخیر با هوشیاری ماموران گمرک متلاشی می شود . پیش از این از یک باند دیگر ماموران گمرک به کمک سگ موادیاب موفق شدند مقدار 74 کیلوگرم هروئین کشف و ضبط کنند .

گمرک ایران برترین گمرک جهان در مبارزه با قاچاق در دنیا به شمار می رود که بر اساس ارزیابی سازمان جهانی گمرک رتبه نخست دنیا در مبارزه با قاچاق را در سال 2017 به خود اختصاص داده است .

این یازدهمین عملیات موفق مربیان سگ های مواد یاب در کشف محموله های سنگین مواد مخدر در سال جاری است و پیش از این 5 محموله سنگین تریاک در گمرک غرب تهران ، دو محموله تریاک در فرودگاه امام خمینی ، یک محموله  بذر ماده مخدر گل در گمرکات ماهیرود ودوغارون و یک محموله هروئین در گمرک رازی به کمک سگ های موادیاب گمرک کشف و ضبط شده بود .

ماموران گمرک در سال جاری به کمک سگ های مواد یاب و تجهیزات کنترلی پیشرفته و همچنین رصد اطلاعات محموله ها به کمک سامانه های الکترونیکی موفق شدند بیش از 50 تن انواع مخدرهای سنتی ، صنعتی و پیش ساز مواد مخدر را کشف و ضبط نمایند .ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران