همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 349094 تاریخ : 1397/02/29-10:59:21
,17,
انهدام باند قاچاق انسان سوری توسط مأموران گمرک

انهدام باند قاچاق انسان سوری توسط مأموران گمرک

مأموران گمرک روز گذشته یک باند قاچاق انسان سوری را منهدم کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، مأموران گمرک در این عملیات 6 نفر تبعه کشور سوریه را از داخل بار کامیون‌ها کشف کردند که این افراد قصد داشتند به صورت غیرقانونی و با مخفی شدن در داخل بار کامیون‌ها از طریق مرزهای ایران وارد ترکیه شوند.

در عملیات نخست چهار فرد سوری از داخل بار یک دستگاه کامیون ترانزیتی توسط مأموران گمرک بازرگان کشف شد که این افراد در داخل بار کامیون حامل پنبه مخفی شده بودند و قصد داشتند به صورت قاچاق از مرزهای کشورمان خارج و به ترکیه بروند.
در دومین عملیات مبارزه با قاچاق انسان در روز گذشته نیز مأموران گمرک ، دختر و پسر سوری را از لابه‌لای بار یک دستگاه کامیون کشف کردند که این دو نفر در داخل بار میلگرد صادراتی مخفی شده بودند و قاچاقچیان انسان می‌خواستند با مخفی کردن این افراد در داخل بار میلگرد نسبت به خروج این افراد اقدام کنند که با هوشیاری مأموران گمرک و رصد اطلاعات و به کمک دستگاه‌های کنترلی ایکس‌ری موفق به این کار نشدند.
مأموران گمرک در دو ماهه فروردین و اردیبهشت ماه سال‌جاری موفق به کشف 73 مورد قاچاق انسان شده‌اند. سال گذشته نیز با هوشیاری مأموران گمرک 500 مورد قاچاق انسان در داخل بار کامیون‌ها در گمرکات کشف گردید.
بنابراین گزارش؛ اقدامات گمرک ایران در مبارزه با مواد مخدر و قاچاق انسان بارها مورد تقدیر نهادهای بین‌المللی قرار گرفته و علاوه بر کسب رتبه اول گمرک ایران در مبارزه با مواد مخدر و قاچاق در میان گمرکات جهان؛ روز گذشته نیز در اجلاس رؤسای گمرکات کشورهای آسیا و اقیانوسیه پس از ارائه گزارش رئیس کل گمرک ایران درخصوص مبارزه با مواد مخدر و قاچاق؛ از تلاش‌ها و اقدامات گمرک ایران تقدیر به‌عمل آمد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 229
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران