جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519247 تاریخ : 1399/06/19-16:38:33
,10028,
انهدام باند فروش یوروی جعلی در تهران

انهدام باند فروش یوروی جعلی در تهران

ماموران پلیس یک باند فروش ارز جعلی را منهدم کردند.

به گزارش بانک و صنعت، اوایل تیرماه امسال مرد جوانی با مراجعه به دادسرای ناحیه سه تهران از فردی به هویت فرشاد بابت فروش یوروی جعلی اعلام شکایت کرد و پس از آن پرونده ای با موضوع جعل تشکیل شده و با دستور بازپرس دادسرا برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

در ادامه رسیدگی به پرونده، شاکی با حضور در مقر پلیس به ماموران گفت: برای تهیه ارز با کانال تگرامی که در آن آگهی فروش یورو به مبلغ 217 هزار ریال درج شده بود آشنا شدم و فروشنده که خود را فرشاد معرفی کرده بود با من وارد مذاکره شد و سرانجام پس از توافق قرار شد 15 هزار یورو برایم بیاورد.مدتی بعد فرشاد به همراه سه مرد جوان، یوروها را برای من آورد که پس از شمارش، مبلغ 3 میلیارد و 285 میلیون ریال طی چندین مرحله عملیات بانکی به حساب اعلام شده از سوی آنها پرداخت کردم. پس از واریز وجه برای اطمینان از اصالت اسکناس ها به صرافی مراجعه کرده و آنجا بود که متوجه شدم یوروها جعلی است و پس ازآن فرشاد به هیچکدام از تماس های من پاسخی نداد.

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی با مراجعه به محل معامله طی انجام تحقیقات میدانی سرنخی از تبهکاران به دست آورده و با بررسی سوابق فرشاد متوجه شدند که او یکی از مجرمان حرفه ای در زمینه کلاهبرداری است و از مدت ها قبل نیز به به اتهام کلاهبرداری تحت تعقیب پلیس قرار دارد.

بنابر این گزارش، با در اختیار گذاشتن اطلاعات بدست آمده به بازپرس پرونده دستور دستگیری فرشاد و سایر همدستان وی صادر شد و در همین راستا نیز ماموران پنج تن از همدستان فرشاد را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

با دستگیری این افراد، بازجویی از آنان آغاز و در جریان آن مشخص شد که فرشاد به یکی از شهرهای شمالی کشور متواری شده است. در همین راستا نیز ماموران با هماهنگی قضائی راهی محل مورد نظر شدند که با انجام اقدامات پلیسی، مخفیگاه فرشاد شناسایی و در ششم شهریورماه، وی را نیز دستگیر کردند.

همچنین در بازرسی صورت گرفته از مخفیگاه متهمان نیز مجموعا تعداد 53 قطعه اسکناس جعلی 500 یوروی کشف و توقیف شد.

فرشاد نیز تحت بازجویی قرار گرفت و گفت: اسکناس های جعلی یورو را بواسطه شخصی ناشناس از کشورهای همسایه برایم آورده اند و من هم با نشر آگهی در کانال های تلگرامی اقدام به فروش یوروهای جعلی با همدستانم کرده و پول حاصله را بین خودمان تقسیم کردیم.

مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت با تایید این خبر گفت: برای هر شش عضو این باند پرونده ای تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا و پس از آن با حکم قاضی راهی زندان شدند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 171
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران