صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520171 تاریخ : 1399/07/05-14:57:05
,5,
انفجار قیمت گاز طبیعی با بالا رفتن تقاضای جهانی

انفجار قیمت گاز طبیعی با بالا رفتن تقاضای جهانی

قیمت گاز طبیعی که در اواسط هفته گذشته به پایین ترین سطح در 7 هفته اخیر رسیده بود با افزایش تقاضای جهانی ظرف چند روز گذشته بیش از 15 درصد جهش کرده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از اویل پرایس، قیمت گاز طبیعی که در اواسط هفته گذشته به پایین ترین سطح در 7 هفته اخیر رسیده بود با افزایش تقاضای جهانی ظرف چند روز گذشته بیش از 15 درصد جهش کرده است.

قیمت پیش خرید هر واحد انگلیسی گاز طبیعی از 1.845 دلار در روز سه شنبه با بیش از 20 درصد جهش تا پنج شنبه شب به 2.32 دلار رسید و در معاملات روز جمعه 5.07 درصد سقوط کرد و در 2.134 دلار به کار این هفته خود پایان داد.

عواملی که باعث افزایش شدید قیمت گاز در این هفته شدند، کاهش شدید تولید آمریکا و افزایش شدید تقاضا برای آن بود.

طبق داده های رفینیتیو، تولید گاز طبیعی آمریکا در روز چهارشنبه به پایین ترین سطح خود در 2 سال اخیر رسید و 83.8 میلیارد فوت مکعب روز شد.

همچنین داده های رفینیتیو نشان داد کل تقاضای گاز طبیعی آمریکا شامل صادرات در هفته پیش رو به 84.4 میلیارد فوت مکعب روز خواهد رسید، در حالی که در هفته قبل 82.0 میلیارد فوت مکعب روز بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران