از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516848 تاریخ : 1399/05/07-16:32:15
,10025,
انفجار سرمایه در “بپاس”

انفجار سرمایه در “بپاس”

شرکت بیمه پاسارگاد از محل بیمه های عمر، منابع مناسبی به دست آورده که اتفاقا بخشی از این منابع در بازار سرمایه، سرمایه گذاری شده و سود خوبی هم از این سرمایه گذاری محقق کرده ایم.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بیمه پاسارگاد، اکثر سهم های بازار از ابتدای سال جاری بازدهی های چشمگیری برای سرمایه گذاران به ارمغان آورده اند. “بپاس” هم از اول امسال بازدهی 410 درصدی برای سهامداران به همراه داشته است؛ اما بررسی صورت های مالی شرکت بیمه پاسارگاد نشان می دهد اقبال این نماد بیمه ای، غیر منطقی هم نبوده است.

بیمه پاسارگاد در 12 ماهه 98 به ازای هر سهم 1163 ریال سود محقق کرد که تقریبا 2 برابر سود تحقق یافته سال 97 بود. این شرکت در 3 ماهه نخست امسال هم عملکرد درخشانی داشته و 1022 ریال سود شناسایی کرده است!

معصوم ضمیری مدیرعامل شرکت بیمه پاسارگاد در خصوص وضعیت عملیاتی و دلایل رشد سودآوری این شرکت بیان کرد: رویه شرکت بیمه پاسارگاد نسبت به سایر شرکت های بیمه کمی متفاوت است. این شرکت از 10 سال قبل برنامه ریزی جدی در توسعه بیمه های عمر در پیش گرفته و این برنامه ریزی 10 ساله، الان به بار نشسته و تعداد بیمه شدگان بیمه های عمر شرکت بیمه پاسارگاد از 5 میلیون نفر هم فراتر رفته است.

وی افزود: بیمه های عمر 2 خاصیت مهم برای شرکت های بیمه ای دارند؛ اولین خاصیت این است که بیمه های عمر، بیمه های بلندمدتی هستند و فروش هر بیمه نامه عمر برای شرکت بیمه گر، درآمدزایی تقریبا 15 الی 20 ساله به همراه دارد.

ضمیری تصریح کرد: دومین خاصیت مهم بیمه نامه های عمر هم جمع شوندگی منابع ناشی از دریافت حق بیمه است و شرکت های بیمه با امکان سرمایه گذاری منابع هنگفتی را در بازارهای مالی و سرمایه ای دارند. شرکت بیمه پاسارگاد هم از محل بیمه های عمر، منابع مناسبی به دست آورده که اتفاقا بخشی از این منابع در بازار سرمایه، سرمایه گذاری شده و سود خوبی هم از این سرمایه گذاری محقق کرده ایم. نکته مثبت این است که روند مثبت فروش بیمه نامه های عمر و به تبع آن جذب منابع از این محل، تداوم دارد و ضمنا با توجه به رونق بازار سرمایه، انتظار می رود سودهای مطلوبی هم از محل سرمایه گذاری ها کسب شود.

مدیر عامل شرکت بیمه پاسارگاد در ادامه با اشاره به برنامه افزایش سرمایه این شرکت اظهار کرد: در حال حاضر با سرمایه 510 میلیارد تومانی، بالاترین سرمایه ثبت شده را در بین شرکت های بیمه ای پذیرفته شده در بازار داریم.

وی تاکید کرد: شرکت بیمه پاسارگاد برنامه افزایش سرمایه 100 درصدی از محل سود انباشته را شهریور ماه امسال اجرایی خواهد کرد و سرمایه “بپاس” به 1020 میلیارد تومان خواهد رسید. مرحله دوم این افزایش سرمایه هم سال آینده انجام خواهدشد و سرمایه بیمه پاسارگاد به 2 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

مدیرعامل “بپاس” در پایان اضافه کرد: افزایش سرمایه در کنار افزایش منابع جذب شده، بیمه پاسارگاد را نسبت به سایر شرکت های بیمه ای متمایز خواهد کرد. این شرکت فعلا هیچ برنامه ای برای افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها ندارد؛ اگرچه شرکت بیمه پاسارگاد دارایی های ارزشمندی در اختیار دارد و به لحاظ تعداد شعب، سومین شرکت بیمه ای هستیم. ساختمان های تمامی شعب هم در تملک شرکت بوده و هیچ شعبه ای، استیجاری نیست.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 170
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران