از جیب آینده طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 450235 تاریخ : 1397/12/10-14:43:25
,13,
اندازه دو ماه شکر آماده عرضه به بازار داریم

معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد

اندازه دو ماه شکر آماده عرضه به بازار داریم

یزدان سیف با اشاره به توزیع بیش از 230 هزارتن شکر طی یک‌ماه گذشته، گفت: به اندازه دو ماه شکر آماده عرضه به بازار داریم و از امروز طرح ضربتی برخورد با گرانفروشان آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، قیمت شکر طی روزهای اخیر در بازار دچار نوساناتی شده است. گزارش ها حاکی از آن است مغازه های خرده فروشی که قبلا هرکیلوگرم شکر را 6 هزارتومان عرضه می کردند این محصول را هم اکنون کیلویی 9 هزارتومان عرضه می کنند. مغازه داران عنوان کردند که کمبود عرضه شکر در بازار باعث این افزایش قیمت است.

یکی از مغازه داران در این زمینه گفت: شکر در بازار به سختی تامین می شود.

طرح ضربتی برخورد با گرانفروشی شکر از امروز، جمعه، آغاز می‌شود 

در همین زمینه یزدان سیف، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران و معاون وزیر جهاد کشاورزی در واکنش به افزایش قیمت شکر در خرده‌فروشی‌ها اظهارداشت: از بعدازظهر امروز،جمعه، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تعریزات حکومتی طرح ضربتی برخورد با گرانفروشی شکر را اجرا خواهند کرد.

وی ادامه داد: بازرسان این نهادها به فروشگاه ها، مغازه ها و کلیه مراکز عرضه سطح شهر  مراجعه و بر قیمت عرضه این کالا نظارت خواهند کرد.

سیف با بیان اینکه شکر نرخ مصوب دارد و این قیمت باید روی بسته بندی آن درج شده باشد، گفت: اگر بسته ای دارای قیمت نباشد یعنی قیمت روی آن پاک شده است.

طی حدود یکماه اخیر بیش از 230 هزارتن شکر در بازار توزیع شده است

معاون وزیرجهاد کشاورزی اضافه کرد: طی 10 روز گذشته 170 هزارتن شکر در کشور توزیع شده  و در مجموع از 15 بهمن تاکنون 230 هزارتن در بازار توزیع شده است.

وی به چسبندگی قیمت ها و تمایل برخی از واسطه هایی که شکر در اختیار دارند، به حفظ قیمت در سطوح بالاتر، اشاره کرد و گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی طی روزهای جاری نسبت به اجرای طرح نظارت بر شبکه توزیع، مقابله با گرانفروشی و همچنین جلوگیری از عدم عرضه واحدها وارد عمل می شوند و بزودی نتایج آن در بازار خود را نشان می دهد.

سیف با اشاره به اینکه دولت با این مساله مقابله می کند، گفت: آنها نیز با ایجاد شایعه، بازار را برای این کار آماده می کنند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران تصریح کرد:شکر عرضه شده در خرده فروشی ها و همچنین شکر مورد نیاز صنوف و صنایع دارای قیمت مصوب سازمان حمایت است ضمن اینکه  فروش بالاتر از آن قیمت، گران فروشی محسوب می شود.

معاون وزیر جهاد تصریح کرد: لازم است همه متقاضیان اعم از مردم، صنوف و صنایع برای مقابله با این اقدام غیرقانونی از طریق مزاجع ذیربط اقدام کنند. سامانه 124 به صورت شبانه روزی آماده دریافت شکایت مردمی است.

سیف افزود: به منظور تامین خط تولید کارخانجات و صنوف در شرایط پرمصرف اسفندماه، شکر مورد نیاز همه صنوف اعم از تولیدی و توزیعی نظیر فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف از طریق کارگروه های تنطیم بازار استانها به مقادیر فوق(بیش از 230 هزارتن) تامین شده است.  

اعلام روزانه قیمت شکر در کانال تلگرامی سودجویان!

معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره اینکه گفته می شود کارخانجات شکر را به نرخ مصوب 3000 تومان عرضه نمی کنند و این کالا با قیمتی حدود 5500 تومان عرضه می شود، گفت: این بحث مربوط به کارخانجات است اما در مراکز خرده فروشی گرانفروشی شکر مورد تایید نیست چراکه ما به اندازه کافی شکر در بازار توزیع کرده ایم.

سیف با بیان اینکه برای صنف و صنعت نیز از 23 بهمن ماه در حال توزیع شکر هستیم، افزود: مصرف شکر در کشور ماهانه 180 هزار تن است  ضمن اینکه از نیمه دوم بهمن ماه بیش از 230 هزارتن شکر در بازار توزیع شده  و روزانه حدود 57 هزارتن آن عملیاتی شده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه کسانی که شکر دارند، با ایجاد یک کانال تلگرامی روزانه قیمت شکر را اعلام می کنند و در پی افزایش قیمت این کالا هستند.

سیف گفت: کارخانجات شکر را تحویل دلال می دهند و آنها نیز شکر را کیلویی 3000 تومان فاکتور می کنند و علاوه بر این به ازای هرکیلوگرم محصول، 1500 تومان اضافه به صورت نقدی می گیرند تا ردی از آنها باقی نماند و تعزیرات نتواند موضوع را پیگیری کند.  

فروش شکر با نرخ بالاتر از قیمت مصوب تخلف است

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه شکر در فروشگاه های زنجیره ای و فروشگاه های منتخب اصناف با قیمت هرکیلوگرم 3600  تا 4000 تومان عرضه می شود ضمن اینکه 400 مرکز منتخب اصناف این شکر را توزیع می کنند.

سیف گفت: قیمت مصوب شکر 900 گرمی حداکثر 4 هزارتومان و شکر یک کیلوگرمی 4200 تومان و فروش کالا با قیمتی بیش از این تخلف است و با گرانفروشان برخورد می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه توزیع شکر دولتی در بازار ادامه دارد، اضافه کرد: با گران فروشان این کالا برخورد شدید صورت می گیرد و ما از مردم می خواهیم گران فروشان را معرفی کنند.

وی با بیان اینکه مردم باید در چنین شرایطی رحم داشته باشند، افزود: در مواردی بازرس های تعزیراتی به مغازه هایی برخورد کردند که شکر را به قیمت 3600 تومان خریداری کرده اند اما آن را 6000 تومان به مردم می فروشند که این تخلف است و عده ای دارند در حق مصرف کنندگان اجحاف می کنند. متاسفانه در حال حاضر جو روانی جامعه به نفع گرانفروشان است و مردم این مساله را به راحتی قبول می کنند درحالی که نباید اینگونه باشد.

به اندازه دو ماه شکر آماده عرضه داریم

سیف ادامه داد: همین الان، ما به اندازه دو ماه شکر سفید، آماده عرضه به بازار داریم.

وی با اشاره به تاخیر در برداشت نیشکر در خوزستان به دلیل بارندگی های اخیر، گفت: ما حدود 550 هزارتن شکر در داخل زمین داریم اما به دلیل بارندگی برداشت آن به تاخیر افتاد.

برداشت نیشکر در خوزستان آغاز شده است

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه از هفته گذشته در جنوب خوزستان با کاهش میزان بارندگی ها، برداشت به تدریج آغاز شده است، ادامه داد: سال گذشته همین موقع، شکر روی دست کارخانجات مانده و باعث چالش شده بود. اما امسال به دلیل اینکه برداشت نیشکر در زمان خود انجام نشده، شاهد کمبود عرضه بوده ایم با این حال دولت بیش از 230 هزارتن شکر را به بازار عرضه کرده است تا کمبود جبران شود.

وی درباره اینکه آیا بهتر نبود کمبود عرضه با واردات رفع شود، با اشاره به شرایط سخت تامین ارز و اینکه صلاح نیست این ارز صرف واردات شکر شود، گفت: واردات این کالا به کشور موجب تضعیف تولیدکنندگان و کارخانجات نیشکر خواهد شد ضمن اینکه ما نیازی به واردات نداریم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 212
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه