تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311601 تاریخ : 1396/09/28-15:23:51
,17,
انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت ماکارونی استان تهران تشکیل شد

با برگزاری نخستین نشست در اتاق تهران و انتخاب اعضای هیات رئیسه:

انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت ماکارونی استان تهران تشکیل شد

احمد صادقیان، مهرداد چنگیزی و سیدمهدی آثاریان به عنوان اعضای اصلی هیات رئیسه انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی استان تهران انتخاب شدند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، با پیگیری صاحبان برندهای بنام صنعت ماکارونی و حمایت اتاق بازرگانی تهران، نخستین مجمع انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی استان تهران، در اتاق تهران برگزار شد و اعضای این مجمع به شکل‌گیری این انجمن استانی رای مثبت دادند. در این نشست، پیش‌نویس اساسنامه انجمن نیز قرائت شد و حاضران نظرات و پیشنهادات خود را برای اصلاح این اساسنامه ارائه کردند.

هم‌چنین پس از قرائت اساسنامه و اصلاح آن، رای‌گیری برای انتخاب اعضای هیات رییسه و بازرسان انجام گرفت که از میان نامزدها، احمد صادقیان، مهرداد چنگیزی و سید مهدی آثاریان حائز بیشترین آرا شده و به عنوان اعضای اصلی هیات رییسه برگزیده شدند. به موجب رای اعضای مجمع، فرزین حاجی‌کریم‌لو و سالاری‌پور نیز به عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شدند. هم‌چنین نبی‌الله نوری‌نسب به عنوان بازرس اصلی این انجمن بوده و داوود پوراسماعیل به عنوان بازرس علی‌البدل برگزیده شد.

پس از برگزاری این انتخابات، احمد صادقیان که بیشترین رای‌ اعضای مجمع برای قرار گرفتن در هیات رییسه این انجمن را کسب کرده است، ضمن تقدیر از‌ تلاش‌های اتاق تهران برای شکل‌گیری این انجمن گفت: اثرگذاری‌ تشکل‌ها بر تصمیم‌سازی‌های اقتصادی‌ در حال افزایش است و این اهمیت جایگاه تشکل‌ها را نشان می‌دهد. او گفت: یک دست صدایی ندارد و همصدایی تولیدکنندگان و صادرکنندگان در قالب تشکل‌ها می‌تواند تا حدودی به تحقق اهداف آنها کمک کند.

افزایش مالیات‌ها به تولیدکنندگان فشار وارد می‌کند

صادقیان با اشاره به مشکلاتی که اکنون تولیدکنندگان با آن دست به گریبانند ادامه داد: دولت‌ در لایحه بودجه 11.6‌ درصد‌ درآمد مالیاتی خود را افزایش داده است. در حالی که 3 الی 40 درصد واحدهای تولیدی‌  تعطیل شده‌اند، بخشی از این‌ واحد‌ها نیز بسیار کمتر از ظرفیت خود فعالیت می‌کنند و ظاهرا این مالیات‌ها قرار است از‌ 30 الی 40 درصد واحدهای باقیمانده دریافت شود. در حالی که رییس سازمان امور مالیاتی در سال گذشته اعلام کرده بود که این سازمان درصدد شناسایی مودیان جدید بوده و قرار است صندوق‌های الکترونیکی فروش‌ را نیز در فروشگاه‌ها مستقر کند اما به نظر می‌رسد، هیچ یک از این اقدامات به نحو شایسته و مورد انتظار انجام نگرفته است.

این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با بیان اینکه فعالان اقتصادی از ناحیه سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی و چندگانگی نرخ ارز با مشکلاتی مواجه هستند، ادامه داد: موضع‌گیری قاطع تشکل‌ها می‌تواند‌ در کاهش این مشکلات موثر واقع شود. امیدواریم با حمایت اتاق تهران، بتوانیم صدای خود را به گوش مسئولان برسانیم، هرچند که گوش‌ها شنوا نیست.

آثاریان نیز ضمن تبریک آغاز‌ فعالیت انجمن‌ تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت ماکارونی ابراز‌ امیدواری کرد که تولیدکنندگان و صادرکنندگان از طریق هم‌افزایی تحت لوای تشکل‌ها بتوانند چالش‌های فضای کسب و کار را به حداقل برسانند. او گفت: امیدواریم این انجمن و اتاق بازرگانی تهران بتوانند‌ از ظرفیت‌های یکدیگر به صورت متقابل بهره‌مند شوند.

 

 

 

 

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 184
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران