جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522232 تاریخ : 1399/08/12-15:12:32
,17,10028,
انجام 1.7 میلیون مورد بازرسی/ 1500 میلیارد ریال جریمه اعمال شد

انجام 1.7 میلیون مورد بازرسی/ 1500 میلیارد ریال جریمه اعمال شد

معاون بازرسی اتاق اصناف ایران گفت: در 7 ماه امسال یک میلیون و 749 هزار مورد بازرسی از اصناف انجام دادیم که ارزش ریالی جرائم در این مدت برابر با هزار و 507 میلیارد و 563 میلیون ریال بوده است.

به گزارش بانک و صنعت، بهنام نیک منش، در مورد آخرین وضعیت بازرسی و نظارت از واحدهای صنفی اظهار کرد: تمامی مفاد مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا را اخیراً به اتاق های اصناف سراسر کشور ابلاغ کردیم؛ بازرسان سراسر کشور هم در بحث نظارت بر پروتکل های بهداشتی در کنار بازرسان وزارت بهداشت، نیروی انتظامی، سازمان های صمت و تعزیرات حکومتی در حال فعالیت هستند.

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران افزود: بیانیه ای را به اتاق های اصناف و اتحادیه های صنفی مبنی بر ضرورت استفاده از ماسک از سوی صاحبان واحدها و خریداران و رعایت فاصله اجتماعی صادر شده است تا اگر مشتری بدون ماسک به واحد صنفی مراجعه کند، خدماتی دریافت نکند.

وی ادامه داد: در بحث نظارت بر این امور، در وهله اول تذکر کتبی، در وهله دوم جریمه 300 هزار تومانی، در مرحله بعدی یک میلیون تومان و در نهایت پلمب در دستور کار بازرسان قرار دارد. خصوصاً زمان هایی که اعلام می شود برخی از واحدهای صنفی باید تعطیل باشند، با خاطیان به شدت برخورد می کنیم و بازرسان نسبت به پلمب اقدام خواهند کرد.

نیک منش در مورد برخورد با گرانفروشی ها، گفت: در حال حاضر بازرسان ما معطوف به نظارت بر کالاهای اولویت دار هستند. تمامی بازرسان به صورت هفتگی این کالاها را از نظر گران فروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، احتکار و … رسیدگی و پرونده های تشکیل شده را به مراجع نظارتی و قضائی ارسال می کنند.

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران تصریح کرد: کالاهای اولویت دار هر هفته تعیین می شوند اما به طور معمول شامل کالاهایی همچون گوشت قرمز، گوشت مرغ، شکر، حبوبات، برنج، روغن، لاستیک، آهن آلات، لوازم خانگی، سیمان و … می شود.

وی پیرامون آمار بازرسی های انجام شده از سوی بازرسان اصناف طی 7 ماهه ابتدایی سال 99 نیز گفت: در این مدت یک میلیون و 749 هزار و 37 مورد بازرسی انجام، 87 هزار و 275 مورد شکایت دریافت و در نهایت 84 هزار و 793 هزار پرونده تخلف و کشف تنظیم و به مراجع ذی صلاح ارجاع داده شد.

نیک منش بیان کرد: ارزش ریالی جرایم در این مدت برابر با هزار و 507 میلیارد و 563 میلیون ریال (1.507.563.411.061 ریال) بوده است که این میزان، افزایش 79.96 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می دهد.

وی همچنین از افزایش 17.57 درصدی تعداد بازرسی ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 208
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران