بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 508844 تاریخ : 1398/12/12-13:08:58
,15,
انتشار وصله‌ برای یک آسیب‌پذیری روز صفرم تحت حملات فعال در مرورگر CHROME

انتشار وصله‌ برای یک آسیب‌پذیری روز صفرم تحت حملات فعال در مرورگر CHROME

گوگل یک به‌روزرسانی جدید جهت رفع سه نقص امنیتی در مرورگر کروم منتشر ساخته است که در آن یک آسیب‌پذیری روز صفرم را که تحت حملات فعال است، برطرف ساخته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از مرکز ماهر، این سه آسیب‌پذیری که در آخرین نسخه‌ی کروم، 80.03987.122، برطرف شده‌اند عبارتند از آسیب‌پذیری سرریز عدد صحیح در ICU ، دسترسی خارج از محدوده به حافظه در جریان‌ها با شناسه‌ی CVE-2020-6407 و آسیب‌پذیری به همریختگی نوع در V8 (مؤلفه‌ای در کروم که مناسب پردازش کد جاوااسکریپت است) با شناسه‌ی CVE-2020-6418.
آسیب‌پذیری به همریختگی نوع در V8، یک نقص روز صفرم است که متأسفانه پیش از آنکه گوگل آن را ردیابی و برطرف کند، توسط کلاهبردان مورد سوءاستفاده قرار گرفته است و تحت حملات فعال است.
به همریختگی نوع به اشکالات کدگذاری اشاره می‌کند که در طی آن، یک برنامه، عملیات اجرای داده‌ها را بااستفاده از ورودی یک «نوع» خاص مقداردهی اولیه می‌کند، اما به گونه‌ای فریب میخورد که با ورودی به عنوان یک «نوع» متفاوت رفتار می‌کند. به همریختگی نوع منجر به خطاهای منطقی در حافظه‌ی برنامه‌ی کاربردی می‌شود و می‌تواند موقعیتی درست کند که مهاجم بتواند کد مخرب نامحدودی را درون یک برنامه‌ی کاربردی اجرا کند. به گفته‌ی گوگل، اطلاعات فنی مربوط به این آسیب‌پذیری در حال حاضر محدود است.
سوءاستفاده‌ی موفق از آسیب‌پذیری‌های سرریز عدد صحیح و نوشتن خارج از محدوده، یک مهاجم راه دور را قادر می‌سازد تا یک سیستم آسیب‌پذیر را با فریب‌دادن کاربر به بازدید یک صفحه وب ساختگی خاص که از این سوءاستفاده برای اجرای کد دلخواه استفاده می‌کند، به خطر اندازد.
این به‌روزرسانی برای کاربران ویندوز، MacOS و لینوکس موجود است؛ اما برای iOS، Chrome OS و اندروید هنوز وصله منتشر نشده است.
به کاربران ویندوز، لینوکس و MacOS توصیه می‌شود آخرین نسخه‌ی کروم را با رفتن به قسمت Help-> About Chrome از منوی تنظیمات، دانلود و نصب کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران