صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518782 تاریخ : 1399/06/12-12:50:31
,11,
امکان کسب درآمد 1000 میلیارد تومانی از پروازهای عبوری

معاون وزیر راه خبر داد:

امکان کسب درآمد 1000 میلیارد تومانی از پروازهای عبوری

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی با اعلام اینکه اکنون درآمد ایران از پروازهای عبوری تاکنون 69 میلیون دلار کاهش داشته است، گفت: بر اساس پیش بینی خوش بینانه در سال 2020 شاهد انجام 112 هزار پرواز عبوری از فضای ایران و کسب درآمد 1000 میلیارد تومانی خواهیم بود.

به گزارش بانک و صنعت، سیاوش امیرمکری افزود: بر اساس پژوهشی که توسط کارگروه تخصصی معاونت برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت در خصوص آخرین تحولات صنعت هوانوردی در ایران و جهان انجام شده، پیش بینی می شود، تعداد مسافران پروازهای بین المللی طی سال 2020 در خاورمیانه 102 تا 113 میلیون نفر کاهش یابد که کاهش 18 تا 20 میلیارد دلاری درآمد این حوزه را به دنبال دارد. همچنین پیش بینی می شود در منطقه خاورمیانه شاهد کاهش 21 تا 24 میلیون نفری مسافران داخلی و کاهش دو میلیارد دلاری درآمد این بخش باشیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به پیش بینی کاهش 53 تا 59 درصدی مسافران بین المللی و کاهش 50 درصدی مسافران داخلی فرودگاه های جهان در سال 2020، گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده در سال 2020 در جهان شاهد کاهش 97 میلیارد دلاری (57 درصدی) درآمد فرودگاهی و کاهش 55 درصدی درآمد مسافری شرکت های هواپیمایی خواهیم بود.

امیرمکری همچنین با اشاره به تاثیر بحران کرونا بر درآمد شرکت های خدمات ناوبری هوایی(ANSP ) در مناطق مختلف دنیا در نیمه اول سال 2020 گفت: در 6 ماهه اول سال میلادی فرودگاه های جهان با کاهش درآمد 6.2 میلیارد دلاری در این بخش روبرو بودند.

69 میلیارد دلار درآمد پروازهای عبوری و ناوبری هوایی کاهش یافت

وی گفت: ایران با بیش از 46 درصد و 69 میلیون دلار کاهش درآمد پروازهای عبوری و ناوبری هوایی نسبت به شش ماه اول سال 2019 رتبه 18 دنیا را از نظر کاهش درآمدهای ناوبری به خود اختصاص داده و پیش بینی می شود در پایان سال 2020 شاهد کاهش 47 درصدی تعداد مسافران فرودگاه های کشور باشیم.

امیرمکری همچنین با اشاره به اینکه روند بازگشت پروازهای عبوری از فضای کشور با شیب مثبت و به صورت ملایم در حال انجام است، به تشریح موانع استقبال کافی شرکت های هواپیمایی دنیا از آسمان ایران پرداخت و عنوان کرد: وجود NOTAM محدود کننده EASA و FAA همچنان دلیل اصلی عدم استفاده پروازهای مسافری آمریکایی، اروپایی و برخی شرکت های دیگر از فضای ایران است که پروازهای باری نیز مستثنی نیستند و فقط تعداد بسیار محدود از فضای کشورمان استفاده می کنند.

وی افزود: شارژ بالای خدمات ناوبری هوایی ایران نیز دلیل دیگر عدم استقبال از فضای کشور توسط شرکت های هواپیمایی است.

امیرمکری با اشاره به اینکه در تحلیل انجام شده راهکارهایی نیز برای افزایش پروازهای عبوری آسمان ایران پیشنهاد شده است، گفت: یکی از پیشنهادها، تغییر رویه و قانون محاسبه هزینه خدمات ناوبری هوایی کشور و اخذ مجوز از دولت برای شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است که بر اساس آن ضمن رعایت قوانین و نظارت های لازم، امکان ارائه مشوق بر مبنای شرایط محیطی، بین المللی به مشتری های عمده در اختیار هیات مدیره شرکت قرار گیرد.

وی افزود: از دیگر راهکارها می توان به تهیه و تدوین یک برنامه جامع بازاریابی و مدیریت مشتری و خدمات در حوزه هوانوردی، اقدام جدی و سریع در خصوص حذف رویه فعلی موضوع double identification از طریق سازمان هواپیمایی کشوری و ستاد مشترک و استفاده از روش های نوین جایگزین، ارتقای کیفیت خدمات ناوبری هوایی و اعتمادسازی مجدد در مشتریان از طریق اجرای کامل پروژه بازطراحی ساختار فضا، اشاره کرد.

پیش بینی 112 هزار پرواز عبوری از آسمان ایران

امیرمکری گفت: بر اساس پیش بینی خوشبینانه در سال 2020 شاهد انجام 112 هزار پرواز عبوری و کسب درآمد 1000 میلیارد تومانی توسط شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران خواهیم بود. بر اساس پیش بینی متوسط، تعداد پروازهای عبوری 83 هزار مورد با کسب درآمدی بالغ بر 790 میلیارد تومان خواهد بود. همچنین بر اساس پیش بینی بدبینانه تعداد پروازهای عبوری سال 2020 تنها 53 هزار مورد و درآمد حاصل نیز 510 میلیارد تومان خواهد بود.

به گزارش ایرنا اتحادیه بین المللی فرودگاه ها (ACI) با هدف بازآفرینی صنعت بازآفرینی صنعت فرودگاهی و بازگشت اعتماد عمومی به سفرهای هوایی اقدام به ارایه راهکارها و سیاست های جدید خود بر اساس شعار تجربه سفر سلامت کرده که هدف آن در واقع تحقق تجربه مسافرت سلامت و ایمن مسافران هوایی از طریق پیشگیری از انتقال و محافظت مسافران در برابر آلودگی های ویروسی است.

طرح هوشمندسازی خدمات فرودگاهی به عنوان یکی از راهکارهای اصلی و فوری ACI موردتاکید قرار گرفته و فرودگاه های بین المللی در منطقه خاورمیانه و جهان اقدامات جدی را در این خصوص آغاز کرده اند و تحقق سفر بدون تماس فیزیکی به عنوان هدف اصلی این طرح عنوان شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران