در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520254 تاریخ : 1399/07/06-16:18:20
,17,
امکان تسویه اوراق مالی اسلامی با تحویل نفت خام صادراتی

امکان تسویه اوراق مالی اسلامی با تحویل نفت خام صادراتی

وزارت اقتصاد و امور دارایی با صدور اطلاعیه ای از امکان پذیر شدن تسویه اوراق مالی اسلامی با سررسید زودتر از خرداد ماه سال 1400 از طریق تحویل نفت خام صادراتی خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت اقتصاد و امور دارایی، معاونت نظارت مالی و خزانه داری این وزارتخانه طی اطلاعیه ای، از تمامی دارندگان اوراق مالی اسلامی با سر‍رسید زودتر از خردادماه سال 1400 که متقاضی تسویه این اوراق از طریق تحویل نفت خام صادراتی توسط شرکت ملی نفت ایران هستند، دعوت کرد درخواست خود را به این معاونت، ارائه کنند.

در این اطلاعیه آمده است: از این افراد دعوت می شود درخواست خود را در قالب فرم حاوی اطلاعات متقاضی و اطلاعات اوراق در اختیار، به همراه تاییدیه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، مبنی بر ضبط اوراق مالی اسلامی، به مرکز مدیریت بدهی ها و دارایی های مالی عمومی خزانه داری کل کشور ارائه کنند.

مطابق این اطلاعیه درخواست های حائز شرایط برای صدور ابلاغ و تخصیص اعتبار به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال و پس از آن از طریق سازمان مذکور به شرکت ملی نفت ایران برای تحویل نفت خام صادراتی معرفی می شوند.

روز گذشته محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره جزئیات لایحه بودجه 1400، گفته بود: در سال آینده بخشی از آنچه از نفت قرار است عرضه شود، نه برای صادرات، بلکه برای پیش فروش است. چارچوب های این کار در حال حاضر در شورای عالی هماهنگی اقتصادی تقریباً نهایی شده است. هر بخشی را که مقدور باشد امسال انجام می دهیم و بقیه را برای سال آینده باقی می گذاریم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران