جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520687 تاریخ : 1399/07/13-12:11:14
,17,
امکان بومی گزینی در آزمون استخدامی فراهم می شود

رییس امور آمار سازمان اداری و استخدامی

امکان بومی گزینی در آزمون استخدامی فراهم می شود

رییس امور آمار، برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: هم اکنون ساز و کار لازم برای بومی گزینی هشتمین آزمون مشترک استخدامی در حال تدوین است و امکان ویرایش اطلاعات برای شرکت کنندگان در اولین فرصت فراهم خواهد شد.

به گزارش بانک و صنعت، 560 هزار نفر در هشتمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور ثبت نام کرده اند و رقابت این افراد براساس اعلام سازمان اداری و استخدامی کشور، در آبان ماه در سراسر کشور انجام خواهد شد.

رییس امور آمار، برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور درباره برگزاری هشتمین آزمون استخدامی مشترک دستگاه های اجرایی، گفت: حدود 560 هزار نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند که از این میان بیش از 38 هزار نفر جذب می شوند و این تعداد جدای از آمارهای جذب نیروی انسانی توسط وزارت بهداشت است که ثبت نام و جذب آن به صورت جداگانه صورت خواهد گرفت.

علی اله قنبری افزود: 28 دستگاه در این آزمون حضور دارند و بیشترین سهمیه استخدامی مربوط به وزارت آموزش و پرورش است که بیشترین تعداد شرکت کنندگان برای آزمون را نیز به خود اختصاص داده است و پس از آن وزارت کشور قراردارد.

این مقام مسوول گفت: سازمان ملی بهره وری با 6 سهمیه استخدامی کمترین میزان سهمیه در آزمون هشتم را دارد.

وی درباره عدالت محوری در آزمون، گفت: این آزمون ها با رعایت تمام مسائل امنیتی و اصول محرمانگی برای رعایت حقوق داوطلبان برگزار می شود.

قنبری توضیح داد: تمامی مراحل طرح سوال، برگزاری آزمون، اعلام نتایج و حتی انجام مصاحبه ها رصد می شود تا حق کسی ضایع نشود.

ماندگاری نیروها در شهرستان ها با بومی گزینی آزمون استخدامی

رییس امور آمار، برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور درباره مصوبه بومی گزینی در هشتمین آزمون استخدامی فراگیر، گفت: مجلس شورای اسلامی در شانزدهم شهریورماه امسال بومی گزینی در آزمون استخدامی را مصوب کرد.

وی با بیان اینکه بومی گزینی با هدف ماندگاری نیروها در شهرستان هاست، افزود: براساس قانون، به افرادی بومی شهرستان اطلاق می شود که یا محل تولدشان شهرستان مورد نظر بودهیا اینکه ساکن آن شهرستان با سابقه حداقل 10 سال سکونت باشند.

قنبری افزود: البته در این مصوبه ایجاد سازوکاری برای تعیین اولویت جهت جذب داوطلبان بومی شهرستان به استثنای شهر تهران و مراکز استان ها مد نظر قرار گرفته است.

وی اظهارداشت: براساس این مصوبه مقرر شده است شورای توسعه مدیریت اولویت هایی را برای افراد در نظر بگیرد و هم اکنون فرایند تعیین این اولویت ها در حال انجام است و پس از نهایی شدن، فرصتی برای شرکت کنندگان فراهم می شود تا اطلاعات خود را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور ویرایش کنند.

بر اساس قانون اصلاح ماده (44) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب شانزدهم شهریورماه 99مجلس شورای اسلامی مبنی بر «اولویت قائل شدن برای جذب داوطلبان بومی شهرستانی به استثنای شهر تهران و مراکز استان ها» به متقاضیان ثبت نام کننده در آزمون اجازه داده خواهد شد بر اساس قانون اصلاحی و شغل محل های موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ویرایش اطلاعات و شغل محل انتخابی خود اقدام کنند.

رییس امور آمار، برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور درباره سهمیه افراد در آزمون، گفت: در این آزمون طبق قوانین مربوطه، سهمیه ­های آزاد، ایثارگران و معلولین در نظر گرفته شده است و شغل محل های مربوط به هر کدام از این سهمیه ها در دفترچه آزمون تفکیک شده است. وقتی شغل محلی به ایثارگر یا معلول اختصاص می یابد، این امر در جدول دفترچه راهنما مشخص شده و صرفاً مشمولین سهمیه یاد شده می توانند در این شغل محل شرکت کنند.

قنبری درباره سهم سه درصدی معلولان در آزمون استخدامی گفت: همچون سال های گذشته سهمیه سه درصد استخدام برای معلولان در نظر گرفته شده است و چنانچه ظرفیت مذکور تکمیل نشود، این سهمیه حفظ و در آزمون های بعدی استفاده می شود و قابل تخصیص به سهمیه های دیگر نیست.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 122
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران