سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 467676 تاریخ : 1398/04/17-11:13:54
,5,
امکان افزایش ظرفیت تولید مجتمع‌های پتروشیمی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد

امکان افزایش ظرفیت تولید مجتمع‌های پتروشیمی

همزمان با افزایش ظرفیت جذب اتان در چند مجتمع پتروشیمی، امکان افزایش تولید در سال جاری و نیز سالهای آینده فراهم خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، ‌شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد، همزمان با تولیدی شدن فاز نخست پتروشیمی بوشهر در سال جاری و همچنین وارد مدار تولید شدن پالایش پارسیان سپهر در سال 99، روند افزایش تولید در 2 سال آینده در مجتمع‌های پتروشیمی مروارید، آریا ساسول، کاویان و جم امکانپذیر خواهد شد.

قدرت االه فرج پور، مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره امکان افزایش تولید مجتمع‌های تولیدی با توجه به افزایش تأمین خوراک آنها اظهار کرد: امکان افزایش تولید اتیلن و زنجیره تولید مربوط به آن در سال جاری و نیز سال‌های آتی با توجه به پروژه‌های افزایش ظرفیت مجتمع‌های پتروشیمی مروارید، آریاساسول، کاویان و جم امکانپذیر خواهد شد و افزون بر آنها ارسال محصولات مایع پارسیان سپهر به مجتمع‌های پتروشیمی ایلام و امیر کبیر نیز می‌تواند به منظور رفع کمبود احتمالی خوراک مؤثر واقع شود.

وی یادآور شد: امکان تأمین خوراک مورد نیاز برای مجتمع‌های تولیدی با توجه به مازاد اتان موجود در کشور برنامه ریزی شده است و مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

طرح استحصال اتان و هیدروکربن‌های سنگین‌تر شرکت پالایش پارسیان سپهر به منظور استحصال اتان از گازهای خروجی پالایشگاه گاز پارسیان با آبگیری گازهای یادشده در منطقه مُهر و جداسازی متان و سپس انتقال باقیمانده گازها از طریق خط لوله به عسلویه، جهت تفکیک اتان (و تزریق به خط خوراک) و ارسال محصولات پروپان، بوتان و +C5 به مخازن ذخیره در زمینی به مساحت 30 هکتار واقع در شهرستان مُهر استان فارس و 23 هکتار در عسلویه در بهمن ماه 1393 آغاز به کار کرد.
طرح فوق دارای واحدهای فرایندی، پست و خط انتقال برق، مخازن صادراتی، خط لوله انتقال +C2 و واحد سرویس‌های جانبی است. بر اساس برنامه ریزی انجام شده، تاریخ بهره برداری از این طرح سال 1399 برآورد می‌شود.
همچنین پتروشیمی بوشهر در فاز 2 عسلویه در زمینی به مساحت 62 هکتار اجرا می‌شود. فاز نخست پتروشیمی بوشهر نیز بر اساس برنامه ریزی های انجام شده امسال به بهره برداری خواهد رسید و واحد شیرین سازی و بازیابی اتان تولید خود را به طور آزمایشی از چندی قبل آغاز کرده‌اند.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 219
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه