از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516801 تاریخ : 1399/05/06-14:48:40
,2,
آموزش فنی و حرفه ای از مهم ترین راهبردهای شکوفایی صنعتی و تولیدی است

آموزش فنی و حرفه ای از مهم ترین راهبردهای شکوفایی صنعتی و تولیدی است

مدیرعامل بانک توسعه تعاون به تبیین اهمیت و نقش آموزش فنی و حرفه ای در مسیر توسعه اقتصادی و صنعتی پرداخت.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، حجت اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون ضمن تبریک فرارسیدن روز آموزش و فنی و حرفه ای اظهار داشت: آموزش های کاربردی در رشته ها و صنایع گوناگون در بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات می تواند در ارتقای سطح نیروی کار شاغل در کارگاه ها و واحدهای تولیدی مؤثر واقع شود.

مهدیان فعالیت سازمان فنی و حرفه ای را برگرفته از برنامه های توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور عنوان نمود و گفت: این سازمان در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باهدف مهارت افزایی نیروی کار تشکیل شده و مجری بسیاری از سیاست های کلان وزارتخانه در مبحث اشتغال و سرمایه انسانی می باشد.

وی بابیان این که بسیاری از افراد شاغل در جامعه مبتنی بر آموزش فنی و حرفه ای وارد بازار کارشده اند افزود: هر حرفه و شغلی دارای مراتب فنی و تجربی است که با انتقال تجربه از استاد، امکان ایجاد کسب وکار جدید برای مهارت آموزان فراهم می گردد.

مهدیان آموزش کاربری با دستگاه های پیشرفته و به روز را از مهم ترین دستاوردهای سازمان فنی و حرفه ای اعلام نمود و گفت: این سازمان با فراهم سازی زمینه استفاده کاربران می تواند در انتقال صحیح فناوری به کشور مؤثر واقع گردد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به زمینه های گسترده همکاری میان این بانک و سازمان فنی و حرفه ای گفت: مخاطبین و ذینفعان سازمان و بانک اشتراکات بسیاری دارند و از خدمات اجتماعی هر دو دستگاه بهره مند می شوند و طی سال های اخیر مهارت آموزان سازمان فنی و حرفه ای به بانک توسعه تعاون معرفی شده و از تسهیلات اشتغال زایی بهره مند گردیده اند.

مهدیان حفظ هنرها و صنایع بومی و فرهنگی کشور را از طریق مستندسازی و آموزش فنی و حرفه ای میسر دانست و گفت: بسیاری از روش های تولیدی سنتی در سراسر کشور با مکانیزه شدن و آموزش های مؤثر حفظ گردیده و در خصوص برخی حرفه ها و هنرهای بومی و سنتی در حال فراموشی نیز، استمرار این فرآیند می تواند از فراموشی و انقضای مهارت های تولیدی بومی جلوگیری نماید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران