در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519273 تاریخ : 1399/06/20-12:20:44
,10028,10031,
آموزش حضوری با هیچ آموزش دیگری قابل جایگزین نیست

حاجی میرزایی:

آموزش حضوری با هیچ آموزش دیگری قابل جایگزین نیست

وزیر آموزش و پرورش گفت: موظف به ارائه آموزش حضوری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی هستیم و آموزش حضوری با هیچ کدام از آموزش های دیگر قابل جایگزین نیست.

به گزارش بانک و صنعت، محسن حاجی میرزایی با حضور در استودیو پخش خبر 21 چهارشنبه شب شبکه یک سیما اظهار کرد: تلاش مجموعه آموزش و پرورش برای تصمیم گیری درست خانواده ها در آرامش و آگاهی کامل نسبت به فرزندان خود است خانواده ها نگران سلامتی و تحصیل فرزندان خود نباشند.

وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش و خانواده ها دو دغدغه مهم دارند افزود: اول سلامت دانش آموزان که حداکثر ملاحظه درباره حفظ سلامتی دانش آموزان را به عمل می آوریم و دوم آموزش دانش آموزان است که در سن کودک و نوجوان مهمترین فعالیت آنها، فعالیت آموزشی است و در این سنین بیشترین، عمیق ترین و پایدارترین یادگیری اتفاق می افتد و همچنین شخصیت و هویت آن ها در این دوره شکل می گیرد و ظرفیت های اجتماعی آنان تقویت می شود بنابراین نمی توانیم از آموزش حضوری منصرف شویم.

وی ادامه داد: فاصله طولانی مدت دانش آموزان در آموزش بر سلامت جسمی، روحی و اجتماعی آنان تأثیر منفی خواهد داشت.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه به دنبال الگویی بودیم که سلامت و آموزش دانش آموزان در آن لحاظ شده باشد گفت: در همین راستا مدارس بازگشایی شد و آموزش حضوری را با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در اولویت قرار دادیم.

وی افزود: در بازدیدی که از تعدادی از مدارس انجام شد شرایط قابل قبول بود البته کاستی هایی هم وجود دارد که در این دو هفته ابتدایی، امکان کسب آمادگی های لازم وجود دارد.

او با بیان اینکه آموزش حضوری در اولویت قرار دارد گفت: اگر خانواده ها نگران هستند الزامی به حضور دانش آموزان در مدرسه نیست و امکانات جایگزین از قبیل سامانه شاد وتلویزیون پیش بینی شده است.

وی افزود: در تلویزیون همه پایه های درسی و دروس ارائه می شود که حدود 22 ساعت در شبانه روز در شبکه های مختلف صدا وسیما، برنامه های آموزشی عرضه خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی ازکارهایی که هر هفته در ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام می شود ارزیابی وزارت بهداشت از رعایت شیوه نامه ها در همه اصناف از جمله آموزش و پرورش است.

حاجی میرزایی از خانواده ها خواست به رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مدارس نظارت کنند و همچنین به انجمن اولیا و مربیان مأموریت نظارت بر اجرای این شیوه نامه ها را داده ایم و همکاران ما در همه مناطق آموزش و پرورش سراسر کشور به صورت سرزده از مدارس مختلف بازدید خواهند کرد.

وی درباره آموزش در سامانه شاد هم گفت: بعد از ثبت نام دانش آموزان، اطلاعات آن ها در سامانه سناد ثبت می شود و به محض اینکه دانش آموز کد ملی خود را در سامانه شاد وارد کند وارد کلاس و مدرسه خود می شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر حدود 80 درصد دانش آموزان می توانند در سامانه شاد با کد ملی وارد شوند و مشکل بقیه در 2 روز آینده حل خواهد شد و همچنین استفاده از سامانه شاد برای همه افرادی که از آن استفاده می کنند رایگان خواهد بود.

وی افزود: هیچ مدرسه ای حق ندارد اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس داشته باشد و انتخاب برای حضور و عدم حضور با خانواده دانش آموزان است و اگر مدرسه ای برخلاف این شرایط عمل کرد حتماً پیگیری و حل خواهد شد.

حاجی میرزایی درباره دریافت شهریه و هزینه سرویس از طرف مدارس هم گفت: در مدارس غیر دولتی که عمده هزینه های آن ها مربوط به معلم و فضای آموزش است در شرایط کرونایی خیلی تغییر نمی کند و مدرسه و خانواده باید به یک جمع بندی برسند، ولی در مدارس دولتی با توجه به در اختیار قرار دادن سرانه های لازم درجهت بهداشت مدرسه حق دریافت هزینه ای را ندارند و کمبود در این مدارس بر عهده آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش درباره احتمال تغییر شیوه نامه های بهداشتی در فصل سرما گفت: در حال حاضر با ابلاغ دستورالعمل های فعلی فعالیت های خود را انجام می دهیم و مسئولین بهداشت با رصد شرایط کشور در صورت نیاز به تغییر این شیوه نامه ها، حتماً آن را اجرایی خواهیم کرد.

وی افزود: هر معلمی که بیماری زمینه ای دارد در صورت ارائه گواهی لازم به مدرسه، کار خود را از طریق غیر حضوری انجام خواهد داد و همچنین دانش آموزانی که بیماری زمینه ای دارند و یا در خانواده آن ها کسی دچار بیماری و یا علائمی است حتماً بعد از بهبودی و اطمینان کامل در مدرسه حاضر شوند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 173
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران