در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521578 تاریخ : 1399/07/28-18:01:53
,25,
امضای 85 میلیارد تومان قرارداد پژوهشی معدنی در 18 ماه گذشته

رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد:

امضای 85 میلیارد تومان قرارداد پژوهشی معدنی در 18 ماه گذشته

رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: در سال های 98 و 99 تعداد 219 قرارداد پژوهشی به ارزش 850 میلیارد ریال در بخش معدن و صنایع معدنی با دانشگاه های مختلف امضا شد.

به گزارش بانک و صنعت، خداداد غریب پور روز دوشنبه در واکنش به درج خبری تحت عنوان «اختصاص اندک منابع به تحقیق و توسعه در فعالیت های معدنی» در 27 مهر ماه، اظهار داشت: مطالب ارائه شده براساس داده های مربوط به سال های 94- 1375 و برمبنای یک تحقیق دانشگاهی بوده است.

وی تصریح کرد: براساس مستندات موجود، آمار عملکرد سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی نشان می دهد که در سال های 99- 1398 بالغ بر 219 قرارداد پژوهشی با رقم معادل 850 میلیارد ریال با دانشگاه های مختلف امضا شده است.
به گفته غریب پور، از مجموع قراردادها تعداد 36 پروژه به ارزش حدود 142 میلیارد ریال مربوط به سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو) است که با دانشگاه های تهران، صنعتی شریف، علم و صنعت، صنعتی امیرکبیر، جهاد دانشگاهی، انجمن مهندسی معدن، تربیت مدرس، شهید بهشتی، صنعتی اصفهان، امام خمینی (ره)، کاشان، صنعتی همدان، گلپایگان و دانشگاه آزاد اسلامی امضا شده است.
وی افزوده است: همچنین در سال های 99- 1398 شرکت های «فولاد مبارکه» 53 پروژه، «گل گهر» 30، «مس سرچشمه» 28، «ذوب آهن اصفهان» 16 و «شرکت تهیه و تولید مواد معدنی» 12 پروژه، شرکت «مس سونگون» 11 پروژه، «آلومینای ایران» 10، «فولاد خراسان» 9، «فولاد خوزستان» هفت، «چادرملو» پنج و «فولاد آلیاژی ایران» دو پروژه با دانشگاه ها امضا کرده اند.
غریب پور اضافه کرد: در حوزه بهره وری نیز ایمیدرو پروژه های پژوهشی را تعریف و اجرا کرد که طراحی مدلی برای شناسایی اولویت های مرتبط با موضوع ارتقاء بهره وری تولید محصولات مختلف صنایع معدنی کشور با هدف تعریف پروژه های پژوهشی مجزا برای ارتقاء بهره وری تولید در موارد اولویت دار، راهکارهای بهبود مدیریت تعمیرات و نگهداری به منظور کاهش از کارافتادگی ماشین آلات در معادن ایمیدرو بهمراه ارزیابی، تحلیل و ارائه مدل مدیریت پسماند فعالیت ها و فرآیندهای معادن و صنایع معدنی ایمیدرو و شرکت های تابعه بخشی از طرح هاست.

به گفته وی، بررسی امکان بازیابی و استحصال باطله های معدن تراورتن انگوران (زنجان) و تبدیل آن به محصولات باارزش افزوده، تدوین برنامه توسعه توانمندی های فناوری و مهندسی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، بررسی نقش سازمان های توسعه ای در ارتقای بهره وری، هم افزایی و رقابت پذیری بنگاه های معدنی و صنایع معدنی از دیگر موارد در این ارتباط است.
غریب پور گفت: علاوه بر موارد مزبور در زمینه بهره وری همه ساله جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی ایران با هدف شناسایی شرکت های بهره ور و پروژه های بهبود بهره وری برتر در سطح شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی تعریف و اجرا می شود و براساس نتایج اجرای این فرایند ارزیابی، تعداد زیادی پروژه بهبود بهره وری در سطح شرکت ها تعریف می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران