در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519559 تاریخ : 1399/06/25-16:28:23
,13,
امضای مجازی 3 سند همکاری کشاورزی ایران و برزیل

امضای مجازی 3 سند همکاری کشاورزی ایران و برزیل

3 سند همکاری کشاورزی میان ایران و برزیل امضا شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، در دیدار سفیر برزیل در ایران با رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی بر برگزاری جلساتی به صورت مجازی در قالب سه ویدئوکنفرانس با طرف برزیلی و امضای سه سند همکاری تأکید شد.

«رودریگو دی آزردو سانتوس»، سفیر برزیل در ایران امروز با علیمراد سرافرازی، رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی دیدار کرد.

این دیدار در راستای همکاری و تعاملات دو کشور در حوزه کشاورزی صورت گرفت و طرفین تأکید کردند به دنبال آن هستند تا از ظرفیت های دو کشور در زمینه رشد روابط تجاری بهره ببرند.

همچنین رایزنی ها در مورد فراهم سازی شرایط برای امضای سه سند همکاری بین ایران و برزیل در حوزه های بهداشت گیاهی، بهداشت دام و همکاری های تحقیقاتی با مرکز «امبراپا» در برزیل که به واسطه شرایط محدودیت های دوران کرونا مسکوت مانده بود، انجام و مقرر شد جلساتی به صورت مجازی در قالب سه ویدئوکنفرانس با طرف برزیلی برگزار شده و به صورت مجازی موافقت نهایی امضا شود تا در دومین کمیته مشترکی که در این راستا برگزار خواهد شد، طرفین به صورت رسمی این اسناد را به امضا برسانند.

دیگر موضوع گفت وگو، برگزاری نشست های ویدئوکنفرانس در حوزه های مورد علاقه طرفین در راستای انتقال تجارب و دانش موجود از سوی متخصصان ایرانی و برزیلی در زمینه های کشاورزی قراردادی، ترویج کشاورزی و انتقال تکنولوژی تولید آفت کش های کشاورزی بود.

همچنین در مورد پیگیری واردات ذرت به ایران و رطوبت نسبی مورد توافق دو طرف در این محصول نیز بحث و تبادل نظر صورت گرفت و مقرر شد این مرکز با سازمان های ذیربط درباره هماهنگی برای استاندارد حداکثر رطوبت ذرت، رایزنی کرده تا راه برای واردات ذرت از برزیل به ایران باز شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران