جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519377 تاریخ : 1399/06/23-13:35:48
,17,
امضای تفاهم نامه گسترش همکاری های تجاری بین صنایع کوچک ایران و چین

امضای تفاهم نامه گسترش همکاری های تجاری بین صنایع کوچک ایران و چین

تفاهم نامه گسترش همکاری های صنعتی و تجاری بین سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و نمایشگاه بین المللی صنایع کوچک چین به امضاء رسید.

به گزارش بانک و صنعت، در آیین امضای این تفاهم نامه که به صورت برخط برگزار شد، محسن صالحی نیا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و ووهونگ، معاون مدیرکل سازمان صنعت و فنآوری اطلاعات استان گوانگدونگ چین به ارائه توضیحاتی درباره دلایل تنظیم و امضای این تفاهم نامه همکاری پرداختند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست ضمن تأکید بر توسعه همکاری ها بین صنایع کوچک دو کشور گفت: با توجه به این که سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و نمایشگاه بین المللی صنایع کوچک چین در سال های گذشته همکاری های موفقیت آمیزی داشته اند، زمینه و تجربه کافی برای توسعه روابط صنعتی و تجاری شکل گرفته است.

حضور بیش از 50 شرکت ایرانی در نمایشگاه بین المللی صنایع کوچک چین

محسن صالحی نیا افزود: تا کنون بیش از 50 شرکت ایرانی در این نمایشگاه حضور پیدا کرده اند که ضمن عرضه محصولات در بازار چین، به عقد تفاهم نامه و قراردادهای همکاری منتج شده است.

وی با اشاره به برنامه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برای حضور در نمایشگاه بین المللی صنایع کوچک چین اضافه کرد: ما پیش از بروز بحران کرونا برنامه ریزی های زیادی کردیم تا شرکت های ایرانی بتوانند در نمایشگاه حضور فعالی داشته باشند، اما به دلیل شیوع پاندمی کرونا ناچار شدیم به دنبال الگوهای جدید همکاری و حضور در نمایشگاه باشیم.

افزایش میزان مشارکت شرکت های ایرانی

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: در حال حاضر سعی داریم با همکاری طرف چینی، میزان مشارکت شرکت های ایرانی را افزایش و با عقد این تفاهم نامه، همکاری ها را گسترش دهیم.

صالحی نیا ابراز امیدواری کرد دو طرف با هدف اجرایی کردن توافقات از طریق به اشتراک گذاشتن بهترین تجارب و تسهیل همکاری میان بخش های خصوصی دو کشور، مشارکت خود را حداکثر نمایند.

معاون مدیرکل سازمان صنعت و فنآوری اطلاعات گوانگدونگ چین نیز ضمن تشکر از همراهی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در سال های گذشته گفت: ایران شریک اقتصادی و تجاری مهم ما در غرب آسیاست که همکاری بسیار خوبی با چین در زمینه های اقتصادی و تجاری داشته است.

وو هونگ افزود: با حمایت و سازماندهی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و کنسولگری ایران در گوانگجو، ایران از دوازدهمین نشست در سال 2015 به مدت پنج سال متوالی در این نمایشگاه شرکت کرده است و شرکت های ایرانی و پاویون ایران با استقبال خوبی از سوی مخاطبان چینی همراه بوده است.

وی اضافه کرد: امضای این تفاهم نامه نماد تلاش های مشترک ما برای توسعه بلند مدت همکاری ها و کمک به صنایع کوچک و متوسط برای توسعه در بازارهای چین و ایران است که در نتیجه آن، فصلی جدید در زمینه برگزاری رویدادهای بین المللی و همچنین در زمینه سرمایه گذاری های مشترک گشوده می شود.

این تفاهم نامه توسط اصغر مصاحب، عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و چن ژونگ جیان، رئیس نمایشگاه بین المللی صنایع کوچک چین به امضاء رسید.

در آیین برخط امضای این تفاهم نامه همکاری همچنین خلیل شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استان گوانگژو، سعید اعتصامی رئیس اتاق بازرگانی ایرانیان جنوب چین، احمد جوانمردی مدیر توسعه بازار و امور بین الملل و امید ساعی مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و محمد امین دبیر خوشه های کسب و کار فرش دستباف کشور حضور داشتند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 201
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران