تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 348302 تاریخ : 1397/02/16-16:38:00
,5,
امضای تفاهم نامه پژوهشکده نفت با پالایشگاه کرمانشاه برای ایجاد واحد های هگزان پلمیر گرید

امضای تفاهم نامه پژوهشکده نفت با پالایشگاه کرمانشاه برای ایجاد واحد های هگزان پلمیر گرید

تفاهمنامه همکاری علمی بین پژوهشگاه صنعت برق و پالایشگاه کرمانشاه به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت ، در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه نفت، گاز پالایش و پتروشیمی تفاهمنامه علمی بین پژوهشکده نفت و پالایشگاه کرمانشاه منعقد شد. این قرارداد که با حضور جعفر توفیقی رئیس پژوهشگاه صنعت نفت و سهراب براندیشه مدیرعامل پالایشگاه کرمانشاه انجام شد.

براندیشه اظهار داشت: این پالایشگاه در سطح کشور اولین پالایشگاهی است که اقدام به تولید هگزان پلمیر گرید می‌کند که در حال حاضر هگزان پلیمر گرید از خارج از کشور وارد می‌شود چنانچه کشور واحدی این محصول را تولید می‌کند به روش اسیدشویی است.

وی با تاکید بر اینکه این روش مخاطرات زیادی به همراه دارد گفت: با امضای این قرارداد روش سبزی برای تولید هگزان پلمیر گرید در پالایشگاه کرمانشاه پیاده‌سازی می‌شود.

مدیرعامل پالایشگاه کرمانشاه تصریح کرد: این روش سبز یک روش دانش بنیان است که با کمک پژوهشگاه صنعت نفت در پالایشگاه کرمانشاه اجرایی می‌شود.

وی افزود: فاز اول این پروژه تبادل قرارداد است و در گام بعدی اقدام به تولید هگزان با روش سبز خواهد بود.

براندیشه با بیان اینکه در این طرح هگزان پلمیر گرید بدون بنزن تولید می‌شود، اظهار داشت: در این فرآیند بنزن از 6 تا 4.5 درصد به یک صدم درصد می‌رسد.

وی ظرفیت تولید واحد هگزان پلمیر گرید این پالایشگاه را 12 هزار تن در سال عنوان کرد و افزود: در کنار راه‌اندازی واحد هگزان اقدام به افزایش ظرفیت تولید پنتان می‌شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: واحد پنتان پالایشگاه کرمانشاه با کمک پژوهشگاه صنعت نفت به تولید 12 هزار تن می‌رسد.

براندیشه میزان سرمایه‌گذاری این دو طرح را 25 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: این سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی انجام می‌گردد و پالایشگاه کرمانشاه نیز به بخش خصوصی واگذار شده است که با امضای این قرارداد می‌توانیم شاهد ایجاد زمینه‌ای برای توسعه کار و اشتغال در کشور باشیم.

 

امضای تفاهم نامه پژوهشکده نفت با پالایشگاه کرمانشاه

 

اخبار مرتبط


 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 145
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران