سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 267482 تاریخ : 1395/12/10-13:18:11
,17,10030,10031,
امسال 200 هزار نفر در تهران آموزش مهارتی دیدند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران:

امسال 200 هزار نفر در تهران آموزش مهارتی دیدند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران گفت: امسال در تهران 200 هزار نفر از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند و 20 هزار نفر در سراسر کشور نیز از طریق آموزش‌های سیار، آموزش مهارتی دیدند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، اظهار کرد: در راستای هدفگذاری آموزشی خود امسال در سطح استان تهران برای 200 هزار نفر آموزش فنی و حرفه‌ای ارائه شد که بیش از 40 هزار نفر از آنها در مراکز دولتی و مابقی در مراکز خصوصی و آموزشگاه‌های آزاد آموزش دیدند.

وی با اشاره به وجود 2000 آموزشگاه خصوصی و 27 مرکز دولتی فنی و حرفه‌ای در سطح استان، افزود: آموزشگاه‌های آزاد علاوه بر رعایت استانداردهای بین المللی، توسعه گسترده‌ای هم در حرفه‌ها دارند به نحوی که در بخش مراکز دولتی 60 تا 70 حرفه آموزش داده می‌شود ولی در بخش کارگاه‌ها و مراکز خصوصی تعداد حرفه‌هایی که آموزش می‌دهیم 571 حرفه است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران به استقبال جوانان و کارجویان از آموزش‌های مهارتی اشاره و ابراز امیدواری کرد: با توجه به رویکرد تقویت بخش خصوصی در سطح استان تهران، هدفگذاری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سال آینده بیش از سال جاری باشد.

وی در ادامه به ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای سیار در مناطق روستایی و عشایری اشاره کرد و گفت: تعهد امسال سازمان فنی و حرفه‌ای در بحث آموزش‌های سیار 200 هزار نفر است که بخش اعظمی از آن محقق شده است. در سطح استان تهران نیز با توجه به وجود مناطق روستایی امسال توانستیم 20 هزار نفر ساعت را از طریق آموزش‌های سیار پوشش بدهیم و درصددیم امکاناتی را فراهم کنیم که در سال 96 نیز این آموزشها توسعه پیدا کند.

تهرانیان تصریح کرد: به دلیل آنکه در تمام نقاط کشور امکان احداث مراکز و کارگاه‌های آموزشی وجود ندارد، تجهیزات و امکانات پرتابل در ماشین‌ها تعبیه می‌شود و آموزش‌ها از طریق مربیان فنی و حرفه‌ای به شکل سیار و با حضور در محل‌ها به افراد داده شود.

به گفته مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در آموزش‌های سیار به جای آنکه کارآموزان وارد کارگاه شوند و آموزش ببینند کارگاه‌های آموزشی به شکل سیار در محل‌ها و مناطق مورد نظر حضور یافته و آموزش‌های لازم را عرضه می‌کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه