از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514879 تاریخ : 1399/04/03-10:02:16
,15,
امسال تحول دیجیتال را در سازمان تأمین اجتماعی شاهد خواهیم بود

امسال تحول دیجیتال را در سازمان تأمین اجتماعی شاهد خواهیم بود

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان های سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه در سال جاری شاهد تحول دیجیتال در این سازمان خواهیم بود، اظهار کرد: در نخستین گام ثبت تاریخ اعتبار در دفترچه های درمانی حذف شده و استعلام اعتبار دفترچه ها از طریق سامانه های مختلف اینترنتی و کد دستوری قابل انجام است.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، عادل دهدشتی در جلسه ای با اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: در مرحله بعد حذف کامل دفترچه های کاغذی و احراز هویت بیمه شدگان در مراکز درمانی طرف قرارداد را دنبال می کنیم و پیش بینی می شود که با تحقق کامل این برنامه بیش از 50 درصد مراجعات به شعب و کارگزاری های تأمین اجتماعی کاهش یابد.

وی با تأکید بر اینکه مجموعه سازمان تأمین اجتماعی مکلف به شنیدن سخنان شرکای اجتماعی است، افزود: دیدگاه ها و نقطه نظرات نمایندگان تشکل ‎های کارگری و کارفرمایی مورد توجه مدیریت سازمان قرار دارد و در جلسات مربوط به تنقیح و تلخیص بخشنامه ها نیز نمایندگان تشکل ها حضور فعال دارند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان های سازمان تأمین اجتماعی گفت: ارتقا جایگاه سازمان در افکار عمومی و تقویت سرمایه اجتماعی از طریق گفتگو با شرکای اجتماعی قابل انجام است و تشکیل اتاق های فکر با مشارکت شرکای اجتماعی با هدف گفتگوی مستمر را پیگیری می کنیم.

دهدشتی ادامه داد: ارتباط نزدیک و سازمان یافته با شرکای اجتماعی در سازمان تأمین اجتماعی پیگیری و تداوم این جلسات منجر به ایجاد تفاهم و زبان مشترک با شرکای اجتماعی می شود.

وی با اشاره به اینکه لایحه احیای شورای عالی تأمین اجتماعی در حال نهایی شدن در دولت و ارسال به مجلس شورای اسلامی است، گفت: احیای شورای عالی تأمین اجتماعی منجر به تقویت سه جانبه گرایی می شود و شورای عالی تأمین اجتماعی مشابه با شرایط پس از پیروزی انقلاب اسلامی شکل خواهد گرفت.

دهدشتی همچنین از ایده برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با سازمان تأمین اجتماعی برای کارفرمایان استقبال کرد و گفت: دوره های آموزشی با کیفیت و موثر برای کارفرمایان و همچنین کارکنان کارگاه ها به منظور آشنایی هرچه بیشتر با مقررات و رویه های سازمان تأمین اجتماعی برگزار می شود.

سید عبدالوهاب سهل آبادی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه گفت: حوزه کاری خانه صنعت، معدن و تجارت گسترده است و در این مجموعه کارهای بزرگی انجام می شود.

وی افزود: خانه صنعت، معدن و تجارت در همه استانها فعالیت دارد و این تشکل کارفرمایی از انجمن های همگن تشکیل شده است.

سهل آبادی با بیان اینکه کارفرمایان بیمه تامین اجتماعی را شریک خود می دانند، گفت: ما شرکایی هستیم که حواسمان جمع است و شرایط سازمان را نیز به خوبی می دانیم.

وی قانون مشاغل سخت و زیان آور را نیازمند اصلاح فوری دانست و گفت: به ازای هر کارگری که مشمول قانون سخت و زیان آور شود، حدود 400 میلیون تومان برای سازمان تأمین اجتماعی هزینه ایجاد می شود درحالی که حدود 40 میلیون تومان توسط کارفرما پرداخت می شود.

در ادامه این جلسه سایر اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت نیز به بیان دیدگاه های خود پرداختند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 156
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران